Високий рівень холестерину збільшує ризик різних ускладнень зі здоров’ям. Це включає, але не обмежується підвищеним ризиком серцевих нападів та інсультів.

Управління холестерином часто вимагає поєднання хорошої дієти, регулярних фізичних вправ і прийому ліків. Один з продуктів, який позитивно пов’язаний з хорошим холестерином, – це часник, передає Express. Мета-аналіз наявних досліджень, проведений Департаментом додаткової медицини Університету Ексетера, виявив позитивну кореляцію між часником і зниження рівня холестерину.

“Найкращі наявні дані свідчать про те, що часник в кількості приблизно від половини до одного зубка в день знижував загальний рівень холестерину в сироватці приблизно на 9% в досліджуваних групах пацієнтів”.

Читайте також:  Названо основні ранні симптоми раку шлунка

У цьому дослідженні вивчалися тільки люди з рівнем загального холестерину більше 200 мг / дл.

Більш пізні дослідження поставили під сумнів ступінь, в якій часник дійсно знижує рівень холестерину. У дослідженні 2000 р. вивчалися виключно рандомізовані подвійні сліпі плацебо – дослідження. Це означає, що ні дослідники, ні пацієнти не знали, хто отримував часникові добавки, а хто – плацебо. Автори вивчали роль часнику як добавки, а не його використання в кулінарії.

Серед людей, у яких рівень холестерину був вище 200 мг / дл, вони відзначили зниження приблизно на 15,7 мг / дл.

“Наявні дані свідчать про те, що часник перевершує плацебо в зниженні загального рівня холестерину”.

Читайте також:  Лікар пояснила, чому овочі обов'язково повинні бути присутніми у щоденному раціоні