Сесія не за горами, а значить студентів чекає нервова пора. Однак є продукти, які здатні допомогти впоратися зі стресом і підвищити розумову активність. Ми, спираючись на думку фахівців, склали список продуктів, які допоможуть пережити нелегкий час іспитів.

Чорниця

Ця диво-ягода корисна завдяки антиоксидантам, що зберігають молодість, в тому числі і мозку. Якщо регулярно є чорницю, а особливо перед іспитом, інформація буде засвоюватися краще і пам’ять вас не підведе.

Волоські горіхи, авокадо і лосось

Вчені встановили, що будь-яка їжа, багата омега-3 корисна для мозку, особливо для пам’яті і концентрації. Організм людини не може самостійно виробляти омега-3 жирні кислоти, тому він повинен отримувати їх з того, що ми їмо. Споживання таких продуктів, як горіхи, риба або авокадо в дні перед іспитами може допомогти мозку краще концентруватися і запам’ятовувати.

Броколі

Цей овоч містить потужні антиоксиданти. Крім того, він дуже багатий на вітамін К, який є жиророзчинним вітаміном, необхідним для утворення сфінголіпідів, найважливішого типу жиру, виявленого в клітинах мозку.

Було проведено кілька досліджень, які показали, що високе споживання вітаміну К веде до поліпшення пам’яті. І, нарешті, броколі містить ряд протизапальних сполук, які захищають мозок від пошкоджень.

Гіркий шоколад

У цих ласощів є безліч переваг. Він містить стимулюючі мозок речовини, такі як флавоніди, кофеїн і антиоксиданти. Флавоніди, як правило, накопичуються в областях мозку, пов’язаних з навчанням і пам’яттю, покращуючи спогади і допомагає сповільнити старіння.
Одне велике дослідження, в якому брало участь понад 900 осіб, показало, що ті, хто їв шоколад частіше, краще справлялися з низкою розумових завдань, пов’язаних з пам’яттю.

Кофеїн

Кофеїн –відомий стимулятор діяльності мозку. Чашка кави може поліпшити концентрацію, підвищити пильність і загальну продуктивність. Звичайно, такий ефект не буде триває весь день, але ж і іспит теж!

Якщо випити чашку кави, можна отримати хорошу дозу кофеїну, а також необхідні поживні речовини: рибофлавін (вітамін В2), пантотенову кислоту (вітамін В5), марганець, калій, магній і нікотинова (В3). Чай також містить кофеїн, але трохи менше. Однак цей напій багатий антиоксидантами і теаніном, який, як відомо, зменшує психічне напруження.

Між тим, фахівці рекомендують відмовитися перед іспитом від простих вуглеводів, таких як білий хліб, макаронні вироби, рис, солодощі. Рясне споживання вуглеводів призведе до підвищення рівня цукру в крові і до виділенню серотоніну і триптофану, які в поєднанні один з одним викликають сонливість.

Джерело: МедікФорум