Рак є однією з провідних причин смерті в усьому світі, і поки з ним борються зі змінним успіхом. Згідно з останніми дослідженнями, деякі рослини, використовувані в традиційній медицині, мають потужні протиракові властивості. Наприклад, дослідження, опубліковане в журналі Ethnopharmacology, показало, що деякі тропічні рослини ефективні в придушенні зростання різних видів раку.

Дослідники з Сінгапуру роками вивчали фармакологічні властивості місцевих тропічних рослин. Через відсутність досліджень про лікарські ефекти місцевих рослин в їх районі, вчені вирішили вивчити і задокументувати їх користь для здоров’я.

Які рослини можуть допомогти зменшити кількість ракових клітин?

Дослідницька група зосередилася на семи рослинах, використовуваних як ліки від раку в народній медицині. Цими лікарськими рослинами були ягода бандикута (Leea indica), трава змії Sabah (Clinacanthus nutans), лист карі (Clausena lansium), голка з сімома зірками (Pereskia bleo), чорне личко (Strobilanthes crispus), південноафриканський лист (Vernonia amygdalina) і Vitex trifolia.

Щоб зрозуміти їх вплив на ракові клітини, вчені підготували екстракти з свіжого листя цих рослин і використовували їх для усунення клітин раку молочної залози, яєчників, матки, шийки матки, лейкемії, печінки і товстої кишки.

Результат

Дослідники виявили, що ягода бандикут і південноафриканський лист можуть ефективно інгібувати ріст різних видів раку.
У той час як трава змії Sabah, зазвичай використовується людьми в Сінгапурі для боротьби з раком, але дослідники були здивовані, виявивши, що ця рослина не була ефективною у придушенні зростання ракових клітин. Вони припустили, що ця рослина служить іншим цілям.