Життя дороге, тому пошук способів продовжити її є універсальною метою. Однак у довголіття є істотний недолік: вважається, що воно збільшує ризик недоумства. Однак нове дослідження припускає, що цей компроміс не є неминучим.

Нове дослідження передбачає, що здоровий спосіб життя збільшує тривалість життя, одночасно зменшуючи кількість років, які людина може прожити із хворобою Альцгеймера у майбутньому.

Хвороба Альцгеймера є найпоширенішим типом деменції. У дослідженні, проведеному США, вчені використовували інформацію від 2449 добровольців віком 65 років і старше. Ці добровольці повідомляли, що вони їли, як часто вони займалися такими справами, як читання чи розгадування кросворда, і скільки фізичної активності вони брали.

Вони також повідомили дослідникам, чи вони курять і скільки п’ють.

Що з’ясували дослідники?

Люди, які ведуть здоровий спосіб життя, мають більше шансів прожити довше, ніж ті, хто веде нездоровий спосіб життя. У середньому кількість років, прожитих із хворобою Альцгеймера, була меншою, ніж у людей із менш здоровим способом життя.

Коментуючи отримані дані, доктор Роза Санчо, голова дослідницького центру Alzheimer’s Research UK, сказала:

“Ймовірність розвитку такого захворювання, як хвороба Альцгеймера, залежить від складного поєднання віку, генетики та інших факторів способу життя. Хоча це дослідження не може повністю поділити причину та наслідки, воно натякає на те, що збільшення тривалості життя завдяки здоровому способу життя не означає збільшення тривалості життя із хворобою Альцгеймера”.