Руйнувати зуби можуть навіть нешкідливі на перший погляд речі.

1. Гризти нігті

Ця звичка таїть в собі відразу дві небезпеки. По-перше, можна механічно пошкодити зуби. По-друге, щоб перетворити рот в кусачки для нігтів, доводиться висувати нижню щелепу вперед. А таке становище запросто може травмувати зв’язки.

2. Курити

Жовтий колір — це найменш страшне, що можуть зробити сигарети з вашими зубами. В гіршому випадку вас чекають хвороби ясен, рак порожнини рота, губ і язика.

3. Чистити зуби занадто старанно

Якщо ви з числа тих відмінників, які звикли максимально викладатися в будь-якій справі, все може закінчитися погано. Агресивна чистка пошкоджує зуби і ясна, що шкодить емалі і призводить до випадання зубів. Будьте ніжніше зі своєю щелепою.

4. Скреготати зубами

Ця звичка може призвести до тріщин і сколів, а перенапруження в м’язах щелепи просто втомлює. На жаль, постійно контролювати себе не завжди виходить, так як скреготати зубами ви можете і уві сні. У цьому разі вночі використовуйте капу, а в інший час працюйте над релаксацією.

Читайте також:  Пластика ясен, як процедура хірургічної стоматології
5. Займатися спортом без захисту

За законом Мерфі, якщо щось може піти не так, воно піде не так. Тому, якщо ви займаєтеся контактним видом спорту, не потрібно нехтувати захистом. Навіть коли виходите на поле чи ринг «на хвилиночку». Хокеїстів, як ви розумієте, люблять зовсім не за шикарну посмішку.

6. Пити вино

У винах містяться кислоти, які руйнують емаль і роблять її вразливою до фарбування. Червоне вино додатково містить яскраві пігменти, які змінюють колір зубів.

7. Гризти олівці

Зуби бобра ростуть зі швидкістю приблизно півсантиметра в місяць. Ви не бобер, і ваші зуби сточуються безповоротно, тому перестаньте тягнути в рот деревину, нехай і у вигляді простого олівця.

8. Постійно перекушувати

Коли ви їсте, бактерії, що викликають карієс, теж отримують живлення. Вони «доїдають» за вами і виробляють кислоту, атакуючу емаль. Влаштуйте бактеріям інтервальне голодування, щоб відкласти встановлення пломб.

Читайте також:  Зачем устанавливают люминиры на зубы и обоснованно ли это?
9. Використовувати зуби як інструмент

Відкривати упаковки і пляшки, відгризати нитки, тримати пакет, коли руки зайняті, — якби до щелепи додавалася інструкція, в ній би нічого такого точно не було. Тому використовуйте зуби за призначенням. І купіть ножиці і відкривачку, нарешті.

10. Пити солодкі напої

Цукор — бажана їжа для бактерій, які викликають карієс. Він в надлишку міститься в газованій воді, і в спортивних напоях, та в енергетиках, і в соках. У більшості з них також є фосфорна і лимонна кислоти, які роз’їдають емаль.

11. Гризти лід

У цьому змаганні беруть участь два твердих конкурсанта: лід і зуби. Зазвичай перемагають останні, але немає гарантії, що наступного разу лідер не зміниться. Додайте до цього холод від замороженої води, який дратує ясна, і отримаєте простий рецепт, як зіпсувати посмішку.

Читайте також:  Чи можна встановлювати цирконієві коронки на жувальні зуби
12. Пити каву

Зубна емаль від всіма улюбленого напою з часом темніє. Але є і хороша новина: з наслідками вживання кави досить просто боротися різними методами відбілювання. Оптимальний з них обере стоматолог.

13. Гризти льодяники

Подвійна шкода для зубів: тверда поверхня і багато цукру в складі. Льодяники від кашлю теж запишіть у цей руйнівний список. Те, що вони продаються в аптеці, нешкідливими їх не робить.

14. Викликати блювоту

Кислота, що міститься в блювотних масах, руйнує зуби і робить їх крихкими. Втім, поодинокі епізоди нудоти проблем не викличуть. Однак у групу ризику потрапляють люди з булімією. Для цього харчового розладу характерні напади неконтрольованої обжерливості, після чого людина викликає блювоту, щоб очистити шлунок. В результаті страждає весь організм і зуби в тому числі.