Після епідемії іспанського грипу в Європі почали виявляти велику кількість пацієнтів з незвичайним захворюванням, яке викликало важку летаргію, нервові розлади, а також головні болі і сплутаність свідомості. Хворобу стали іменувати летаргічним енцефалітом, і від нього постраждали понад 1 млн осіб.

Експерти пояснюють, що вірус потрапляв в мозок, що і ставало причиною неврологічних проблем. Вчені побоюються, що подібна картина може повторитися і з пандемією коронавірусу.

Причому фахівці звертають увагу, що в окремих випадках COVID-19 може впливати на мозок. Саме з цим пов’язують один з найпопулярніших симптомів зараження коронавірусною інфекцією – втрату нюху і смаку.

Китайським дослідникам за допомогою експериментів над макаками-резус вдалося підтвердити, що коронавірус використовує такий шлях до мозку. Вчені ж з Саутгемптонського університету заявляють при цьому, що однією лише втратою нюху справа не обмежується.

За їх словами, коронавірус здатний викликати і психічні проблеми. За інформацією їх дослідження, серед 267 пацієнтів з COVID-19 у 11% був делірій, у 9% – психоз і запалення мозку, а ще у 7% різного роду енцефалопатії – захворювання мозку, які впливають на його роботу або структуру, пише Daily Mail.