Американські вчені попереджають, що всього одного отримання сонячного опіку достатньо для подвоєння ризику меланоми. Доводи експертів опублікував медичне джерело Medical Xpress.

Тільки половина жителів США зазвичай захищають себе від впливу сонячних променів. За оцінками Американської академії дерматології (AAD), кожен п’ятий в якийсь момент свого життя захворіє на рак шкіри. Як показали дослідження, тільки один серйозний сонячний опік в дитинстві або підлітковому віці може майже подвоїти ризик розвитку меланоми, самої смертоносної форми раку шкіри.

“Вплив шкідливих ультрафіолетових променів є найбільш запобіжним фактором ризику раку шкіри, і є багато простих речей, які ви можете зробити, щоб захистити себе від сонця. Шукайте тінь, де тільки це можливо. Носіть захисний одяг, наприклад, легку сорочку з довгими рукавами, штани, крислатий капелюх і сонцезахисні окуляри», – зазначили експерти.

Вчені також радять наносити сонцезахисні креми SPF-30 на всі ділянки шкіри, не покриті одягом. Якщо має місце підвищене потовиділення або купання, то робити це слід кожні дві години. Дуже важливо звернути увагу на такі ознаки: асиметрія і погано окреслена межа плям на шкірі, якщо утворення мають різні кольори від коричневого або чорного до білого, червоного або синього. Діаметр меланоми, як правило, більше 6 міліметрів.