Людина може зіткнутися з надлишком парацетамолу і його шкідливим впливом на організм, якщо в її раціоні присутній дефіцит мікроелемента селену. За словами фахівців з Китаю і Великобританії, це актуально, навіть якщо приймати ліки без перевищення рекомендацій.

За словами медиків, для більшої частини людей парацетамол безпечний у разі прийому в розумних межах. Якщо люди недоїдають або знаходяться в пенсійному віці, рівень селену у них може бути виснажений, тому вживати препарат на граничних дозах не варто. Нормою є прийом двох таблеток по 500 мг, випиті протягом дня за чотири рази. Нерідко п’ють парацетамол і скаржаться на хронічні болі, викликані запаленням суглобів, пацієнти.

Наукові співробітники англійського університету Бата і їх колеги з Південно-Західного університету Чунцина відзначили, що від передозування ліків значною мірою страждає печінка, на це вказують блювота, блідість шкіри, небажання приймати продукти харчування.

Експерти порекомендували не компенсувати дефіцит селену в організмі за допомогою вітамінно-мінеральних комплексів. Їх надлишок теж не найкращим чином позначається на здоров’ї людини. Найкраще їсти жирну рибу, гриби, м’ясо, сочевицю, сир, яйця і горіхи.