Всупереч поширеній думці, навіть їстівні гриби можуть завдати шкоди здоров’ю в певних умовах. Дієтологи розповіли про головні відмінності корисних і шкідливих продуктів.

Як заявив доктор медичних наук Михайло Гінзбург, існують “дикі” і “домашні” гриби, які відрізняються за рівнем користі для здоров’я.

«Вони збільшують кількість клітковини в нашому раціоні за рахунок хітину-харчового волокна, яке запускає анти-вікові процеси», – стверджує дієтолог. Зовсім інша ситуація спостерігається з грибами, зібраними в лісі, які при недостатній обробці містять велику кількість токсинів і алергенів.

У певних же випадках їстівні гриби викликають отруєння: Гінзбург пов’язує це з надмірною реакцією у деяких людей. До корисних можна віднести печериці, дощовики, сморчки, трюфеля і білі гриби, тоді як від опеньків варто відмовитися.

Читайте також:  Названий один із найкорисніших напоїв для серця

Останні мають занадто гірким смаком, що викликає проблеми з шлунково-кишкового тракту у дітей і літніх. Нарешті, будь-які типи таких продуктів протипоказані індивідам, які страждають від коліту, гастриту і виразкової хвороби.