Третину доби ми проводимо уві сні. Цей фізіологічний процес не можна недооцінювати, адже вночі організм відновлюється, аби на ранок ми почувалися бадьоро, не нервували та виглядали гарно. Раціональна організація спального місця – запорука фізичного й емоційного здоров’я. Що треба робити, аби якісно відпочивати? Далі розкажемо.

Організуйте час

Краще за все лягати близько 22:00, тоді ви без особливих зусиль прокинетесь о 06:00. Та біологічні ритми кожної людини різняться. Якщо ви «сова», графік 24:00 – 08:00 цілком прийнятний. Головне – кожен день вкладатися приблизно в один і той самий час, тоді вам буде простіше заснути.

Ввечері не варто перевантажувати себе поживною їжею, міцними напоями, фізичними вправами. Перед сном краще прийняти душ, помедитувати, почитати чи якось інакше розслабитися.

Організуйте місце

Вважається, що прохолодне повітря допомагає заснути. Увечері доречно провітрити кімнату; якщо погода дозволяє, вікно можна не зачиняти. Оптимальна температура для якісного релаксу – орієнтовно 18 °С.

Потурбуйтеся про те, щоб штори були щільними. Вимкніть усі освітлювальні прилади або надягніть на обличчя спеціальну маску. Це потрібно для того, аби в достатньому обсязі вироблявся мелатонін – гормон сну та відпочинку.

Потурбуйтеся про зручне ліжко

Якщо поверхня, на якій ви відпочиваєте, викликає дискомфорт, усі зусилля будуть марними. Перевірте своє ліжко. Воно має бути рівним та помірно жорстким. Якщо є значні нерівності, настав час купити матрац.

У магазині вам запропонують різні варіанти. Для початку слід визначитися, яку модель купувати – з пружинами чи без них. Для цього треба знати деякі особливості. Наприклад, пружинні матраци доволі популярні. Їх виготовляють за двома технологіями – Bonnell або Pocket Spring.

В основі першої – каркас з поєднаними безшумними пружинами на 4–5 витків та наповнювач (кокосова койра, войлок, природний чи штучний латекс, меморі, поролон). Всередині другого різновиду пружинних матраців встановлені незалежні одна від одної пружини, тому вони краще розподіляють вагу та мають анатомічні властивості. Вироби Bonnell мають одну особливість, так званий «ефект хвилі», тобто дещо прогинаються, повторюючи контури тіла. Спати на них не варто дітям до 1 року. Матраци Pocket Spring дорожчі, проте вони більш універсальні, підходять усім без винятку.

Основу безпружинних матраців виготовляють із натуральних матеріалів, що добре пропускають повітря та не викликають алергії. Суттєва перевага таких виробів – розмаїття розмірів: ви без проблем знайдете вироби різної висоти (навіть на ліжко нестандартних параметрів).

Що ще слід врахувати

Для комфортного сну важливо, щоб матеріали, яких ви торкаєтесь, були приємними та «дихали». Обирайте піжаму з натуральних тканин, потурбуйтеся про якісну постільну білизну та наматрацник. Останній не лише захистить ліжко від вологи та пилу, але може коригувати матрац, робити його м’якшим або жорсткішим

*На правах реклами