Активно працюючий кишечник і міцний імунітет особливо важливі в сезон холодів: завдяки їм ми стаємо краще захищені від інфекцій.

Кишечник відіграє центральну роль у підтримці імунної системи – поверхня його слизової оболонки утворює важливі фізичні бар’єри від чужорідних антигенів. Згідно з наявними даними, імунна система краще бореться з патогенами, коли кишкова флора відрізняється збалансованістю, що великою мірою залежить від харчування.

На думку дослідників, такі продукти позитивно впливають на здоров’я кишечника, покращують стан його бактеріальної флори, що сприяє зміцненню імунної системи.

Кімчі. Вітамін А, С, вітамін К2, вітаміни групи В, такі як В1, В2 і В12, залізо та різні амінокислоти – все це міститься в кімчі, що є одним із найкорисніших продуктів у світі. Крім того, володіючи великою кількістю клітковини та молочнокислими бактеріями, кимчі ефективно підтримує активне, здорове травлення.

Йогурт. Будучи одним із найкращих джерел пробіотиків, він покращує кишкову флору, допомагає при проблемах із травленням.

Що таке пробіотики: живі мікроорганізми, що сприяють зростанню корисної мікрофлори у кишечнику. Вони також мають властивість активувати імунні клітини і, таким чином, захищати організм від різних захворювань.

Що важливо: стежити за терміном придатності – чим свіжіший йогурт, тим вищий вміст у ньому пробіотиків (молочнокислих бактерій), які покращують здоров’я кишечника.

Кефір. Він багатий на кальцій, магній і фосфор, містить вітаміни В2, В12 і вітамін D – чудовий склад для підтримки здоров’я восени та взимку. Кефір також є джерелом пробіотиків, і в його випадку теж важливо, щоб продукт був досить свіжим та натуральним – тоді в кишечник потрапить більше корисних бактерій.

Квашені овочі. Позитивно впливають на імунну систему, оскільки у них дуже високий вміст пробіотичних молочнокислих бактерій. Сприяючи здоровій кишковій флорі, вони покращують захист організму від шкідливих речовин та інфекцій.

Сир. Такі види сиру як чеддер, грюєр, гауда, моцарелла та пармезан містять живі молочнокислі бактерії. При вживанні сиру діє особливе правило: що старший сир, то більше в ньому пробіотичних бактерій.

Остерігайтеся пастеризованих продуктів. Якщо продукт проходить пастеризацію, це позбавляє його живих бактерій, тому пастеризовані соління, сири та інші молочні продукти не допоможуть зміцнити здоров’я.