З давніх часів яблучний оцет вважається лікувальним напоєм. Він використовується не тільки для приготування їжі, оскільки володіє безліччю корисних для здоров’я переваг.

Здоров’я серця. Дослідження показують, що вживання добре розчиненого у воді яблучного оцту знижує рівень тригліцеридів і захищає від стрибків холестерину. Крім того, яблучний оцет зменшує артеріальний тиск, а його підвищений рівень – одна з основних причин хвороб серця. Додати деяку кількість оцту в салат, щоб отримати максимальні переваги для серця.

Зниження рівня цукру в крові. Яблучний оцет дуже корисний для людей з діабетом і переддіабетом, яким необхідно контролювати рівень цукру в крові. Він покращує чутливість до інсуліну і знижує показники цукру. Дослідження показують, що дві ложки оцту перед сном істотно поліпшують показники цукру в крові на голодний шлунок.

Допомагає схуднути. Відразу кілька досліджень довели, що вживання оцту підвищує рівень ситості. В підсумку, людина вживає меншу кількість калорій. Крім того, скорочується рівень жиру на животі, що дуже корисно для людей із зайвою вагою і ожирінням. Ну а здатність оцту утримувати показники цукру також важлива для боротьби із зайвою вагою.

Вбиває бактерії. Яблучний оцет давно використовується в якості дезінфікуючого засобу для знищення бактерій. Він може застосовуватися при лікуванні відкритих ран для захисту від інфекцій. Нарешті, здатність яблучного оцту виконувати роль консерванту в їжі показує, що він уповільнює або припиняє ріст бактерій.

Профілактика раку. Хоча в цьому напрямі потрібні додаткові дослідження, є думка про те, що оцет знижує ріст і розмноження ракових клітин. Деякі дослідження також показують, що він здатний вбити пухлинні клітини, але поки остаточно не доведено.

Джерело: МедікФорум