Вчені з Мюнхенського технічного університету з’ясували, які переваги для здоров’я надають прогулянки лісом. Як з’ясувалося, вплив природи сприяє навіть знищенню злоякісних клітин.

Дослідження показали, що в залежності від типу лісу (листяний, змішаний або хвойний), він формує специфічний лісовий клімат. Висока якість повітря призводить до полегшення дихальних шляхів і шкіри, а також до системного впливу на серце і судини. Порівняно з перебуванням в міських умовах, такі прогулянки покращують настрій і когнітивні функції, зміцнюють імунну систему. Потенційні фізіологічні ефекти включають зниження артеріального тиску і частоти серцевих скорочень, збільшення варіабельності серцевого ритму (показник регенерації/розслаблення), зниження концентрації гормонів стресу, таких як кортизол і адреналін, і переключення нервової системи на регенерацію.

Читайте також:  Перші ознаки деменції, які з'являються у компанії друзів

Перебування в лісі стимулює захисні сили організму, які розпізнають і знищують злоякісні клітини. Цей ефект триває кілька днів. Вторинні фітохімічні речовини (фітонциди) якраз надають допоміжну дію.

“Позитивні емоції можуть зрости завдяки відвідуванню лісу, а негативні – стихнути. Програма лікування для пацієнтів з депресією була більш успішною, коли вона проводилася на природі, а не в лікарні. Людям легше міркувати про особисті проблеми, що позитивно позначається на їхньому здоров’ї. З’являється бажання збільшити фізичну активність. Для здорового розвитку дітей досвід природи важливий і впливає на подальший спосіб життя. Висновки такі – прогулянки в лісі зцілюють”, – зазначили вчені.

Читайте також:  Лікар попереджає про ознаку на шиї, яка говорить про можливу гіпертонію