Посидіння волосся – це практично неминучий процес, одні люди не намагаються з цим боротися, а інші з переживанням приймають втрату меланіну та шукають способи боротьби із цією проблемою. Американським ученим вдалося з’ясувати, як стрес впливає на появу сивини.

Сиве волосся з’являється у кожного за індивідуальним графіком залежно від успадкованої схильності. Помітна сивина вважається ранньою до 25-30 років, коли до сорока років більша частина волосся вже знебарвлена, а поява таких локонів після 35 років взагалі є варіантом норми.

Наявність сивини також пов’язана з нервовими навантаженнями та негативними факторами стресу, і хоча часті викиди адреналіну згубно впливають на меланоцити, дослідження не підтверджує здатність відразу ж сивіти від пережитого. Деякі учасники зазнали серйозних потрясінь у процесі спостереження за ними. Відразу після травматичної події у них не було сивини.

Зниження активності меланоцитів може виникати як ускладнення анемії, гіпертиреозу, депресії та діабету. Посидіння також викликається дефіцитом вітамінів групи В. Поява сивини в молодому віці може свідчити про хворобу Вернера, тобто передчасне старіння.

Сиве волосся у дитини – привід для занепокоєння. Вони можуть вказувати на хворобу Грейвса, яка є вироблення організмом аутоантитіл проти рецепторів ТТГ у щитовидній залозі. Як наслідок, виникає надвиробництво гормонів щитовидної залози.