Рак, як відомо, успішно лікується на ранніх стадіях. Підступність хвороби полягає в тому, що довгий час вона ніяк не проявляє себе.

Лікарі радять уважно прислухатися до свого організму та вчасно звертатися за допомогою. Як розповів британський онколог Джеймс Волтер, є кілька можливих симптомів раку, які виявляються вранці. Статтю опубліковано в Express.

— Ніхто не каже, що будь-яку з ознак ви маєте співвідносити з раком і впадати в паніку. Проте вчасно виявлена ​​хвороба дає шанси на довгу ремісію та звичайне життя. Якщо ігнорувати симптоми, а вони виявляться ознаками раку, то злоякісні клітини будуть розмножуватися, утворюючи метастази, а в цьому випадку ми говоримо вже про третю та четверту стадії раку, — зазначив він.

Читайте також:  Для деяких людей цвіль у будинку може бути смертельно небезпечною: лікар

Лікар радить звернути увагу на стан, у якому людина прокидається вранці.

Біль в горлі. Якщо біль у горлі триває довше за два тижні без схильності до поліпшення — це може бути небезпечним сигналом. Її легко сплутати із застудою.

— На перших стадіях симптоми раку горла легко сплутати з ознаками застуди, проте ГРЗ рідко тривають довше за тиждень. Якщо біль у горлі, кашель, захриплість не проходять протягом двох-трьох тижнів, слід звернутися до онколога, – попередив лікар.

Кашель. У разі раку легень є характерний симптом, який може вказати на рак легень – тривалий і виснажливий кашель. Насторожитися варто, якщо він не проходить протягом трьох тижнів і не дає заснути ночами. Такий кашель може бути спровокований гіперреактивністю легень та сигналізує про пошкодження їхньої структури.

Читайте також:  Вживання кави відразу після приготування пов'язане з високим ризиком раку

Постійна втома. Не проходить навіть за повноцінного, регулярного відпочинку. Можливі чутливість та запалення лімфатичних вузлів. З’являється неуважність, нездатність зосереджувати увагу, депресія. Постійна втома може бути за будь-яких форм раку і пов’язана з розвитком пухлини.

Нічна пітливість. Нічна пітливість може виявитися раннім симптомом лейкемії, лімфоми, раку кісток та печінки. Пов’язано це із змінами гормонального тла. Сама по собі пітливість ночами не означає, що у людини обов’язково рак.