Рак, як відомо, успішно лікується на ранніх стадіях. Підступність хвороби полягає в тому, що довгий час вона ніяк не проявляє себе.

Лікарі радять уважно прислухатися до свого організму та вчасно звертатися за допомогою. Як розповів британський онколог Джеймс Волтер, є кілька можливих симптомів раку, які виявляються вранці. Статтю опубліковано в Express.

— Ніхто не каже, що будь-яку з ознак ви маєте співвідносити з раком і впадати в паніку. Проте вчасно виявлена ​​хвороба дає шанси на довгу ремісію та звичайне життя. Якщо ігнорувати симптоми, а вони виявляться ознаками раку, то злоякісні клітини будуть розмножуватися, утворюючи метастази, а в цьому випадку ми говоримо вже про третю та четверту стадії раку, — зазначив він.

Читайте також:  Ось скільки калорій ви спалюєте під час ходьби

Лікар радить звернути увагу на стан, у якому людина прокидається вранці.

Біль в горлі. Якщо біль у горлі триває довше за два тижні без схильності до поліпшення — це може бути небезпечним сигналом. Її легко сплутати із застудою.

— На перших стадіях симптоми раку горла легко сплутати з ознаками застуди, проте ГРЗ рідко тривають довше за тиждень. Якщо біль у горлі, кашель, захриплість не проходять протягом двох-трьох тижнів, слід звернутися до онколога, – попередив лікар.

Кашель. У разі раку легень є характерний симптом, який може вказати на рак легень – тривалий і виснажливий кашель. Насторожитися варто, якщо він не проходить протягом трьох тижнів і не дає заснути ночами. Такий кашель може бути спровокований гіперреактивністю легень та сигналізує про пошкодження їхньої структури.

Читайте також:  5 жирів, які корисні для організму

Постійна втома. Не проходить навіть за повноцінного, регулярного відпочинку. Можливі чутливість та запалення лімфатичних вузлів. З’являється неуважність, нездатність зосереджувати увагу, депресія. Постійна втома може бути за будь-яких форм раку і пов’язана з розвитком пухлини.

Нічна пітливість. Нічна пітливість може виявитися раннім симптомом лейкемії, лімфоми, раку кісток та печінки. Пов’язано це із змінами гормонального тла. Сама по собі пітливість ночами не означає, що у людини обов’язково рак.