Тривале вживання алкоголю може спричинити розвиток деменції в людини. А також викликати низку інших порушень, пов’язаних із пошкодженням тієї чи іншої ділянки мозку.

Як написав Еxpress, посилаючись на висновки, зроблені британським товариством Альцгеймера – благодійною організацією, що займається дослідженнями деменції, навіть легкі когнітивні порушення можуть свідчити про те, що людина наражається на ризик “серйозного пошкодження головного мозку”. У цьому випадку вживання алкоголю може лише прискорити процес порушень і призвести до тяжких наслідків.

Порушення когнітивних функцій та розвиток такого захворювання, як Альцгеймер, експерти пов’язують із регулярним і надмірним вживання алкоголю, а також нестачею вітаміну B1.

Читайте також:  Офтальмолог назвала необхідні для очей вітаміни

Вони зазначають, що такі люди зазнають провалів у пам’яті, а їхню наявність починають заповнювати “фантазіями”.

“Якщо алкоголь серйозно пошкодив ваш мозок, ви, ймовірно, страждаєте від втрати пам’яті. Може статися щось, зване “конфабуляцією”, коли людина може заповнювати прогалини у своїй пам’яті тим, чого не сталося. І хоча людина, яка розповідає казку, справді вірить у її правду, може здатися, що вона бреше”, – описали стан ушкодження мозку спеціалісти.

Також вони зазначили, що людина з пошкодженим від вживання алкоголю мозком насилу освоює нову інформацію, може виявляти апатію, часто повторювати одні й ті самі дії. Крім того, їй важко сконцентруватися, дотримуватись плану роботи, ухвалювати рішення чи брати на себе відповідальність.

Читайте також:  Існує 5 методів, що дозволяють худнути під час сну

“Це означає, що менша кількість осередків несуть повідомлення, які потрібні мозку для виконання різних завдань”, – пояснили у благодійній організації.

Вони ж зазначили, що регулярне вживання алкоголю також може пошкодити кровоносні судини головного мозку людини, що може призвести до підвищення артеріального тиску, а це зі свого боку – спровокувати інсульт.

У Товаристві Альцгеймера зазначили, що людина з деменцією не має можливості одужати, проте пошкодження мозку, пов’язане з алкоголем, може вилікувати.

“Лікування передбачає відмову від алкоголю та ін’єкції вітаміну B1”, – сказали експерти.

Говорячи про зв’язок хвороби Альцгеймера та алкоголю, фахівці наголосили, що у кожної десятої людини з діагнозом деменція є якась форма пошкодження мозку, пов’язаного з алкоголем.

Читайте також:  Дефіцит вітаміну D: дві ознаки вкажуть на небезпечний стан

Хвороба Альцгеймера – це невиліковне захворювання головного мозку, що проявляється поступовою втратою розумових здібностей. На заключному етапі людина втрачає мову й інтелект повністю. Без повного та спеціального догляду хворий може померти.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News