Влітку можна несподівано зіткнутися з проблемою випадання волосся, особливо в спеку – тому експерти радять використовувати спеціальні запобіжні заходи.

Випадання волосся тією чи іншою мірою відбувається практично цілий рік, але екстремальні погодні умови можуть погіршити проблему. Спекотного літа проблема порідіння шевелюри може погіршитися – про це пише Express, посилаючись на фармацевтів із компанії From Mars. Фахівці інформують, що влітку волосся може переходити в стан, що сприяє його більш інтенсивній втраті.

“Є свідчення того, що спекотні періоди, наприклад, можуть призвести до того, що волосяні фолікули перейдуть у стан телогенової алопеції”, – заявили вони.

Лікарі пояснюють: випадання волосся відбувається двома способами – у вигляді випадання з коренем та поломки. Перший випадок можна визначити по білому кінчику на кінці волосся. Ломкість виникає, коли стрижень волосся стає дуже слабким, що призводить до його обламування. Головний фармацевт Навін Хосла пояснив, що ці проблеми можуть виникати через дії спекотної погоди, що руйнує білки всередині пасм волосся та висушує кутикули. Занадто активне сонце позбавляє волосся вологи і підвищує ймовірність їхньої ламкості. Крім того, через його агресивний вплив на шкіру голови можуть пошкоджуватися волосяні фолікули, що лише збільшує схильність волосся до випадання.

«Переконайтесь, що влітку ви п’єте достатньо води. Зневоднення також може призвести до того, що пасма волосся стане сухим і ламким».

Природнє випадання. Влітку волосся може сильно випадати з природних причин – зауважив у коментарі «МедикФорум» дерматолог Григорій Гольдін. Кожне волосся на голові проходить кілька стадій свого зростання: анаген (зріст), катаген (перехід) та телоген (відпочинок). У літні місяці волосся, як правило, довше залишається в телегенній фазі, яка передбачає, що воно готується до відростання. При цьому волосся стає схильним до додаткового випадання, оскільки «поступається місцем» новим.

Крім того, в спеку може бути вищим рівень тестостерону як у чоловіків, так і у жінок, що теж впливає на стан волосся і схильність до облисіння.