Регулярний прийом аспірину не зможе вберегти людину від інфаркту, як встановили британські вчені. Тому існуючі рекомендації необхідно переглянути.

Тільки в одній Великобританії більше мільйона жертв аритмії серця регулярно приймають аспірин за рекомендацією своїх лікуючих лікарів. Вважається, що ці протизапальні ліки забезпечують профілактику від інфарктів та інсультів серед людей з групи ризику. Однак тепер британське медичне відомство видало нові рекомендації, які скасовують пораду про прийом аспірину. Більше того він не вважається надійним профілактичним засобом.
 
У рекомендаціях йдеться про те, що аспірин неефективний у захисті жертв аритмії серця, і та невелика користь, яку приносить їх здоров’ю прийом цих ліків, переважується його побічними ефектами. Замість аспірину вчені рекомендують приймати нове покоління ліків, яке, за їх підрахунками, може запобігти до 7000 інсультів і до 2 000 передчасних смертей щорічно.
 
Йдеться про ліки з так званої групи “новітніх оральних антикоагулянтів”, куди серед іншого входять дабігатрана етексилат і ривароксабан. Ці препарати називаються найбільш ефективними і дієвими щодо жертв аритмії серця. Всім пацієнтам рекомендовано звернутися за консультацією до лікарів загальної практики, перш ніж змінювати ліки.
 
Аспірин використовується в якості засобу, який розріджує кров і перешкоджає утворенню тромбів, що особливо важливо в профілактиці інсультів. Проте вчені в черговий раз переконалися, що ці ліки серйозно підвищують ризик розвитку внутрішніх кровотеч, а його роль у захисті від інсульту не надто вражаюча.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: АСПІРИН ПРИНОСИТЬ БІЛЬШЕ ШКОДИ, НІЖ КОРИСТІ