Всі ми можемо розповісти історію зі свого життя про втрачену любов. Найчастіше питання про причини невдалих відносин надовго застряє в голові кожної людини. А відповідь в дійсності – майже завжди всередині. Давайте покопаємось разом!

Чому ми боїмося любити

Багато з нас побоюються глибоких почуттів. Ми всі є притулком внутрішніх захистів, які, як ми віримо, вбережуть нас від можливої ​​душевної травми. Вони створюють у нас відчуття безпеки, але не дають досягти близькості, якої хочемо досягти. Що зупиняє наші наміри знайти сильне почуття, про який ми мріємо?

Любов робить нас незахищеними

Дозволяючи собі закохатися, ми ризикуємо. Ми починаємо довіряти іншій людині, піддаємося її впливу. В результаті у нас виникає почуття уразливості. Впадає виклик нашій внутрішній захист. Звички, що дозволяють нам відчувати себе самодостатньою особистістю, руйнуються. Нам здається, що з ростом нашої прихильності збільшується і рівень болю, який ми незмінно в результаті відчутний.

Нова любов розбурхує старі рани

Не так часто ми помічаємо вплив минулих відносин на наше сприйняття людей, з якими ми зблизилися, і на характер наших романтичних відносин. Попередній негативний досвід робить нас обережними в прояві своїх почуттів. Ми уникаємо близькості, оскільки такі відносини ятрять старі душевні рани, викликають роздратування і неприйняття.

Читайте також:  Пробіотики допоможуть шкірі залишатися здоровою
Любов «йде на ви» з нашою ідентичністю

Ми не усвідомлюємо цінність власної особистості і сумніваємося в тому, що інша людина може відчувати до нас справжню прихильність, піклуватися про нас. Усередині кожного з нас сидить якийсь критик, який вперто твердить, що ми нікчемні і щастя не наша доля. Цей критик-суддя є результатом нашого дитячого досвіду і несхвального ставлення до нас в юності.

Подібна позиція до себе з часом стає частиною нас. І вже, будучи дорослими, ми не сприймаємо його як свого ворога, а навпаки допускаємо його руйнівний вплив на нас. Ці «внутрішні критики» бувають небезпечними, але одночасно і зручними через їх звичності. Якщо нас сприймають інакше, люблячи і поважаючи, ми тут же починаємо відчувати себе некомфортно, оскільки порушується наші давно сформували і усталені уявлення про себе.

Любов приносить не тільки радість, а й біль

Переживаючи справжню радість або відчуваючи реальну цінність життя, ми починаємо думати, що з нами може трапитися щось нехороше. Багато хто уникає того, що робить їх щасливішими. А все тому, що це може заподіяти їм і біль.

Читайте також:  Вчені розкрили відразу сім причин хропіння
Любов буває нерівною

Багато людей сумніваються щодо того, чи варто віддаватися своєму почуттю, оскільки почуття іншого набагато сильніше. Але любов – почуття, яке не має постійної величини, і в різні моменти може посилюватися або навпаки слабшати. Наші почуття мінливі. Будьте відкриті своїм почуттям і дозвольте їм розвиватися. Відчуття можливої ​​провини заважає нашому бажанню познайомитися ближче з людиною, яка нами цікавиться. Воно перешкоджає розвитку відносин, які здатні принести нам щастя.

Відносини порушують нашу зв’язок з родиною

Виникнення відносин символізує наше дорослішання. Вони означають, що ми незалежні і самостійні. Це також свідчить про наше відділення від сім’ї. Звичайно, мається на увазі відділення в переносному сенсі. Розставання відбувається на емоційному рівні: ви більше не відчуваєте себе дитиною. Крім того, ви відходите від негативних уявлень і характеристик, якими були пронизані ваші попередні стосунки і сформована ваша ідентичність.

Читайте також:  101-річний невролог поділився секретом довголіття
Любов пробуджує екзистенційні страхи

Коли інша людина багато для нас означає, нам стає страшно, що ми її можемо втратити. У той же час ми усвідомлюємо і власну смертність. Життя для нас набуває неймовірну цінність, внаслідок страх втрати посилюється.

Намагаючись побороти цей страх, ми можемо зациклитися на якихось дріб’язкових проблемах, сварках з нашим партнером і навіть відмовитися від подальших відносин з ним. Ми придумуємо нескінченну кількість причин, за якими нам не варто продовжувати наші відносини. І ці причини можуть бути цілком прийнятними. Але що дійсно зводить нас з розуму, так це все посилюється страх втрати.

Відносини часто пов’язані з безліччю викликів. Визнання боязні глибоких відносин і її впливу на нашу поведінку важливо для встановлення тривалих відносин. Ми ховаємо ці страхи під різними виправданнями, і вкрай дивуємося, дізнавшись про власні способи самосаботажу, використовуваних при зближенні з іншою людиною. Але, осягаючи себе, ми даємо собі шанс знайти і зберегти вічну любов.

Джерело: HeadInsider