Наявність проблем зі сном може мати величезний вплив на наше повсякденне життя. Без достатньої кількості сну ночами ми можемо відчувати труднощі на роботі та в домашньому житті, ризикуючи стати більш уразливими для певних хвороб. Однак можуть бути і серйозніші довгострокові наслідки.

Будь-яке порушення сну є чинником ризику розвитку раку. Зокрема він перераховує порушення циркадного ритму як потенційний канцероген.

Порушення циркадних ритмів визначається як будь-яка зміна режиму сну, чи то втрата сну, чи труднощі із засинанням чи пробудження під час циклу сну. Присутність світла говорить нашому тілу, що настав час пильнувати, бути напоготові і голодувати. Тіло встановлює свій годинник на 24-годинний цикл (залежно від того, скільки світла воно сприймає), і кожна система органів слідує за ним. Наш циркадний ритм контролює, коли ми прокидаємося, наш апетит, температуру тіла та наш настрій.

Люди, які зазнають зміни часових поясів, подорожують у різних часових поясах, працюють позмінно, мають порушення сну або піддаються впливу світла вночі, можуть наражатися на підвищений ризик декількох видів раку.

“Ці види раку були простати, молочної залози, товстої кишки, печінки, підшлункової залози, яєчників та легень. Порушення циркадних ритмів є незалежним фактором ризику розвитку раку та класифікується як канцероген”, – додав лікар.

“Обурення” циркадного годинника сильно впливають на неопластичну трансформацію та зростання пухлини за рахунок змін безлічі шляхів регуляції раку, включаючи клітинний цикл, апоптоз і метаболізм.