Очі потребують отримання поживних речовин не менше, ніж всі інші частини нашого тіла. Вони потрібні для запобігання катаракти, глаукоми та інших проблем із зором.

Кале і листова зелень. Зелені листові овочі є джерелом лютеїну і зеаксантину, які пов’язані з вітаміном А і бета-каротином. Найбільше цих компонентів в капусті кале. Вона допоможе захистити тканини очей від пошкоджень сонячним світлом і знизити ризик вікових змін зору.

Якщо вам складно дістати цю капусту, або ви не є її шанувальником, можна звернутися до білокачанної капусти, броколі, гороху, ківі, червоного винограду, жовтого гарбуза, апельсинів, кукурудзи, папаї і фісташок. При цьому організму потрібно жир для поглинання лютеїну і зеаксантину, тому додатково потрібно налягати на оливкову олію або авокадо.

Солодка картопля. Бета-каротин надає цьому овочу характерне жовтувате забарвлення. В організмі людини бета-каротин перетворюється на вітамін А, що запобігає сухість очей і курячу сліпоту. Якщо вам не подобається солодка картопля або батат, можна налягати на моркву і мускатний горіх, а також шпинат і зелену капусту. Джерелами вітаміну А є печінка, молоко і яйця.

Полуниця. У свіжій соковитій полуниці багато вітаміну C-антиоксиданту, що допомагає зменшити ризик катаракти. Також включайте в свій раціон і інші багаті цим вітаміном продукти, наприклад, цитрусові, перець, броколі і диню.

Здорові жири. Жирні кислоти Омега-3 дуже корисні для здоров’я зору. Відмінним їх джерелом є жирна риба на зразок лосося. До інших продуктів можна віднести волоські горіхи, в яких також багато корисного для очей вітаміну Е, льон і насіння чіа, як пише eatright.org.