Дослідники спостерігали за групою людей цілих 95 років, і ось що їм вдалося з’ясувати.

Всі задаються питанням, що потрібно, щоб відчувати себе щасливим і задоволеним. Замислюються, як прожити довге здорове життя. Вчені знайшли відповідь. Письменник Джефф Хейден (Jeff Haden) розповів про результати цього дослідження.

Все почалося в 1921 році. Льюїс Терман (Lewis Terman) був професором психології в Стенфордському університеті. Він одним з перших почав використовувати тест на IQ. Вчений відібрав 1 500 дітей і почав одне з найбільш тривалих довгострокових досліджень в історії. Він і його послідовники протягом десятиліть аналізували життя учасників. В результаті їм вдалося виявити причини довголіття.

Виявилося, найбільш довге і повноцінне життя було у тих, хто активно прагнув до своїх цілей і був залучений в цей процес. Найдовше прожили ті, хто працював старанніше за інших.

За даними дослідження, неважливо, здійсниться ваша мрія чи ні. Важливо постійно до неї прагнути.

«Ми не виявили, що буквальне проживання мрії значно впливає на здоров’я, — пишуть вчені у книзі „Проект Довголіття“. — Найдовше жили не самі щасливі або найспокійніші літні люди, а ті, хто був найбільше залучений до досягнення своїх цілей. В будь-якому віці рідше вмирали ті, хто відчував себе успішним. Більше того, у тих чоловіків, які в дитинстві були безтурботними, ненадійними і неамбіційними, а потім нічого не досягли в кар’єрі, значно зростав ризик смерті».

Успіх для кожного це щось своє. Визначте, що він означає для вас, і невпинно до нього прагніть.

Тихе життя без стресів і турбот здається привабливим, але, як показало дослідження, безтурботні люди не досягають успіху. Процвітають наполегливі і сумлінні.

Звичайно, на тривалість життя впливають і інші фактори. У тому числі здорові відносини. Але їх не зміниш за один день. Що ви можете зробити прямо сьогодні, так це почати активно рухатися до однієї зі своїх цілей. Сам процес зробить вас щасливішим і допоможе прожити довше.