Власникам зайвої ваги та ожиріння схуднення приносить багато радості, однак нове дослідження вчених з США продемонструвало: схуднути – мало, головна проблема – це втримати фігуру стрункою. Вони виявили, що більшість тих, що худнуть майже відразу ж починають набирати вагу знову.

Автори нового проекту, дослідники з Університету Флориди вирішили з’ясувати, як довго люди зберігають набуту після схуднення вагу. Фахівці спостерігали за групою з 75 осіб, які змогли схуднути, використовуючи 12-тижневу програму по зниженню ваги. Їх робота показала, що «періоду збереження ваги» навіть не існує – схудлі швидко починають знову повніти.

«Ми очікували побачити, що учасники зможуть зберегти свою вагу, і навіть, можливо, будуть продовжувати втрачати його, але це було не так. Вони почали набирати вагу відразу», – заявила провідний фахівець дослідження Кетрін Рос.

Читайте також:  Чому виникає сильне бажання курити, коли добряче випив

Учасники даного експерименту схудли в середньому на 0,4 кілограма на тиждень – кожен скинув близько 6 кг. Після цього фахівці за допомогою «розумних ваг» відстежували всі коливання у вазі добровольців протягом 9 місяців. З’ясувалося, що через 77 днів з початку похудательного експерименту люди знову почали набирати вагу – приблизно по 0,07 кілограма на тиждень.

Нездатність утримувати струнку форму вчені пов’язують із соціальним середовищем і нездоровими звичками в харчуванні. За їх словами, люди елементарно не можуть встояти перед спокусою висококалорійної і жирної їжі.

Джерело: MedikForum