Сезон полуниці припадає на травень, проте сучасні можливості дозволяють вирощувати її в теплиці, тому на полицях супермаркетів ягоду можна знайти цілий рік. Експерти порталу Yahoo News Japan перерахували маловідомі, але корисні для здоров’я властивості продукту.

У складі полуниці міститься вітамін C, він запускає виробництво колагену, що зберігає еластичність і пружність шкіри. Присутні в ягоді також елагова кислота і антоціани, з їх подачі скорочується вироблення меланіну, що провокує появу веснянок і плям.

Завдяки наявності в складі калію продукт сприяє позбавленню від набряків. Ще одна корисна властивість вітаміну C-підвищення активності білих кров’яних тілець, які протистоять проникаючим в організм вірусам і бактеріям. Вживання полуниці дозволить зміцнити імунітет, зняти втому і стане відмінною профілактикою простудних захворювань.

Читайте також:  Нове дослідження довело користь яєць для організму

Антоціани містяться в ягоді і являють собою один з видів поліфенолів. Вони позитивно впливають на сітківку ока. Це не тільки дозволяє позбутися від втоми очей, але і скорочує ризик появи проблем із зором.

У помірних кількостях полуниця корисна і для шлунково-кишкового тракту. За рахунок пектинів вона збільшує вміст в кишечнику молочнокислих бактерій, поглинає шкідливі речовини, скорочується всмоктування холестерину, що тягне за собою зниження його рівня і допомагає з профілактикою запорів.

До складу полуниці входить фолева кислота, необхідна при виробництві червоних кров’яних тілець і нових клітин. Вона також сприяє нормальному розвитку плода у вагітних.

Читайте також:  Оніміння рук уві сні може вказувати на патологію

Включати ягоду в раціон експерти рекомендують в чистому вигляді, щоб не порушити концентрацію вітаміну C. Промивати полуницю краще зі стеблом, а знімати його вже пізніше, це дозволить уникнути надмірної «водянистості».