Дослідження показало, що вживання певних продуктів у певний час дня, мабуть, надає потужну подовжуючу дію на діабетиків.

Не тільки калорії та розмір порції впливають на стан діабетиків, але й час дня, коли вони їдять певні продукти, – такого висновку дійшли вчені Харбінського медичного університету (Китай). Дослідники з’ясували, що хворі на діабет люди, які харчуються відповідно до свого «внутрішнього харчового годинника», живуть довше.

Фахівцями було проаналізовано дані 4 642 осіб із діабетом, які є учасниками довгострокового дослідницького проекту «Національне обстеження здоров’я та харчування у період з 2003 по 2014 рік». Вчені вивчили харчові звички діабетиків та зіставили ці дані з тим, скільки людей померли за період дослідження від серцевих захворювань. Виникла досить чітка закономірність, з якої дослідники тепер чіткі рекомендації щодо харчування для діабетиків. На їхню думку, людям із цим захворюванням потрібно вживати певні продукти у певні години дня.

Читайте також:  2 неприємні відчуття при сечовипусканні, які сигналізують про рак

Ідеальний діабетичний сніданок: картопля. Картопля містить велику кількість об’єму калію – мінералу, якого потребує серце. Калій необхідний не тільки серцево-судинній системі сам по собі, він ще є синергістом магнію – два «серцеві» мінерали добре засвоюються організмом лише у дуеті. Крім того, в картоплі містяться мідь, фосфор, залізо, вітаміни групи В і С. Є його найкорисніше відвареним або запеченим у мундирі, так у ньому зберігається більше вітамінів та клітковини.

Що діабетикам слід їсти на обід та вечерю. На думку вчених, вдень корисніше вживати цільнозернові продукти, увечері – молочні чи кисломолочні продукти та зелені овочі, такі як броколі чи шпинат

Читайте також:  Сім способів допомогти собі при депресії та занепокоєнні

«Ми помітили, що картопля вранці, цільнозернові продукти вдень, овочі та молоко ввечері продовжують життя людей з діабетом», – резюмує свої висновки керівник дослідження доктор Цинрао Сун.

Які продукти підвищують ризик смертельного результату діабетиків? Автори проекту констатують, що за діабету не слід вживати вечорами перероблене м’ясо. Діабетики, які їли ковбасу, шинку чи бекон у цей час доби, частіше, ніж у середньому, помирали від хвороб серця. Дослідницька група тепер сподівається, що оптимальний час прийому їжі та відповідні продукти будуть включені до майбутніх рекомендацій для діабетиків.