Вчені з Аделаидского університету в Австралії з’ясували, що у жінок, які часто вживають фастфуд і їдять мало фруктів, погіршується здатність до зачаття. Стаття дослідників опублікована в журналі Human Reproduction. Про це повідомляється в прес-релізі на MedicalXpress.

У дослідженні взяли участь 5598 пар з Австралії, Нової Зеландії, Великобританії та Ірландії. Жінки заповнили анкети харчової поведінки, призначені для визначення раціону харчування за місяць до зачаття. Вчені оцінили, як часто вони вживали фрукти, зелені листові овочі, рибу і фастфуд, включаючи гамбургери, піцу, смажену курку і чіпси. 94 відсотки учасниць не проходили по курсу лікування безплідності до початку дослідження. З аналізу були виключені ті пари, в яких лікувалися від безпліддя чоловіки.

Читайте також:  Вченими визначено безкоштовний спосіб продовження життя

Виявилося, що вісім відсотків пар (468) не могли зачати дитину більше ніж рік тому класифікувалися як безплідні. 39 відсотків жінок змогли завагітніти протягом місяця. При цьому у тих, хто їв мало фруктів і овочів, ризик безпліддя збільшується з 8 до 12 відсотків. Вживання фастфуду більше чотирьох разів у тиждень підвищувало ймовірність збою репродуктивної системи до 16 відсотків.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News