Регулярне харчування з високим вмістом жирів у раціоні не лише збільшує талію, а й зменшує мозок. Австралійські та китайські біологи визначили, що така дієта протягом тривалого часу сприяє нагромадженню токсичних білків у клітинах мозку носіїв хвороби Альцгеймера. Це набагато прискорює розвиток цієї найпоширенішої форми деменції. Такі висновки було зроблено у статті, опублікованій у журналі Metabolic Brain Disease.

Більшість пацієнтів із хворобою Альцгеймера мають спорадичну форму захворювання з пізнім початком. При цьому метаболічні фактори відіграють важливу роль у виникненні та розвитку цієї форми деменції, зазначають вчені.

“Ожиріння та діабет порушують роботу центральної нервової системи, посилюючи психічні розлади та зниження когнітивних функцій. Ми продемонстрували це у нашому дослідженні на мишах”, – розповіла автор дослідження, нейробіолог Лариса Бобровська.

Читайте також:  Усього одна чашка кави на день може знизити ризик небезпечного стану нирок

Дослідники вивчали дві групи мишей, у чиї ДНК була вставлена ​​людська версія гена MAPT з мутацією, що сприяє накопиченню шкідливих білків у нейронах. Протягом 30 тижнів одну групу годували нормальною їжею, а другу – їжею із високим вмістом жирів.

В результаті виявилося, що дієта з великою кількістю жирної їжі призводить не тільки до ожиріння та діабету, але і до погіршення когнітивних функцій мозку, включаючи розвиток тривожних розладів, депресії та погіршення хвороби Альцгеймера. Зазначається, що миші частіше набирали надмірну вагу через поганий метаболізм, викликаний змінами в мозку, передає прес-служба Університету Південної Австралії.

Читайте також:  Лікар попередив про небезпеку накипу в чайнику

Результати дослідження, як вважають його автори, потенційно пояснюють те, чому частота розвитку хвороби Альцгеймера та інших форм деменції помітно зросла останні десятиліття по всьому світу. Вони вважають, що боротьба з ожирінням здатна допомогти скоротити кількість пацієнтів із недоумством.