Чай є другим найпопулярнішим безалкогольним напоєм у світі після питної води. І хоча він також вважається одним з найбільш корисних, вчені виявили нову небезпеку при заварюванні його у водопровідній воді.

У новому дослідженні, опублікованому в Environmental Science & Technology, вчені проаналізували кілька марок найпопулярніших чаїв. В результаті було виявлено, що залишковий хлор у воді може утворювати побічні продукти дезінфекції( ППД), вступаючи в реакцію з сполуками напою.

За словами дослідників, оскільки чай містить багато різних речовин (багато з яких корисні), не останню роль в чашці може грати і хлор.

Вчені також відзначили, що виміряні рівні ППД в самому чаї були нижчими, ніж у водопровідній воді. Зокрема, їх кількість становила 12%, при цьому ще 88% надходили з води. “Загальна кількість органічних галогенів у чаї майже подвоїлася в порівнянні з водопровідною водою, при цьому 96% галогенованих ППД невідомі”, – додали вчені.

Хоча фахівці заявили, що для остаточних висновків потрібно провести додаткові дослідження, слід пам’ятати про чистоту води, яка вживається щодня.