Вчені з Нідерландів, які представляють Гронінгенський університет, дали свою відповідь на питання про те, чи існує кохання з першого погляду. Їх висновок може багатьох розчарувати: дослідники прийшли до думки, що любов з першого погляду не має відношення до справжньої любові.

Те, що називається любов’ю з першого погляду, не є сильним і глибоким почуттям, а супроводжується лише простим фізичним потягом, яке викликає у людини сильний приплив пристрасті. Саме такий висновок зробили фахівці, що вивчали феномен такого явища як любов з першого погляду.

Таку думку вчених ґрунтується на результатах експериментів за участю 396 осіб з Німеччини і Нідерландів. Добровольцям давали розглядати фотографії незнайомих їм людей. Після цього випробувані ділилися своїми відчуттями: учених цікавило, які емоції відчували учасники при перегляді зображень. Потім добровольці ходили на нетривалі побачення з тими, кого вони бачили на знімках. Про свої почуття після цих зустрічей вони також повинні були розповісти вченим.

За словами авторів проекту, в ході експерименту вони зареєстрували 49 випадків виникнення у добровольців відчуття, яке цілком можна було б охарактеризувати як любов з першого погляду. Але ця емоція, як правило, не була взаємною.

«Любов з першого погляду зі справжньою любов’ю ніяк не співвідноситься. Почуття, які відчували учасники, були простим фізичним потягом: воно не чинило довготривалого впливу на психоемоційний стан людей», – констатували у результаті вчені.

Джерело: MedikForum