Від сноубордингу до хокею з шайбою – є багато цікавих зимових занять, які варто спробувати в цьому році. Це подарує вам не тільки нові відчуття, але і допоможе привести тіло у форму.

Якщо вам цікаво дізнатися про те, скільки калорій спалюють ваші улюблені зимові види спорту, тоді ця стаття для вас.

Гірськолижний спорт

За даними Національної асоціації лижних зон США, щорічно на гірськолижні курорти відправляється близько 7 мільйонів американців. Катання на лижах – дуже популярний зимовий вид діяльності. Хоча на лижах катаються вже кілька тисяч років, це не завжди було розвагою або спортом. Міжнародна асоціація лижного спорту зазначає, що «мисливці кам’яного століття слідували за оленями і стадами лосів з Алтайського регіону Середньої Азії, рухаючись на північний захід і північний схід, використовуючи лижі, вкриті хутром, які працювали як сучасні скелелази». На щастя, зараз необхідність у полюванні на лижах відпала.

У вичерпному списку калорій, спалюваних з допомогою десятків видів діяльності, Harvard Health зазначає, що середня людина вагою 70 кг спалює 223 калорії під гору за півгодини і 298 калорій на бігових лижах за таку ж кількість часу.

ЦЕ ОЗНАЧАЄ, ЩО ЦІЛИЙ ДЕНЬ, ПРОВЕДЕНИЙ НА ЛИЖАХ, ПОЗБАВИТЬ ВАС 1338-1788 КАЛОРІЙ!

Катання на сноуборді

сноуборд

В останні кілька десятиліть в усьому світі спостерігається зростання популярності сноубордингу, близького родича лижного спорту. Створений в 1964 році серфером по імені Шерман Поппен, самий перший сноуборд, або «snurfer», згідно Bulgaria Ski, був створений шляхом з’єднання двох дитячих лиж разом. Незважаючи на те, що такий винахід став популярним різдвяним подарунок для дітей, «масове захоплення стихло так само швидко, як і з’явилося», до тих пір, поки другий серфер Димитрій Милович не почав роботу над новим прототипом, заснованим на короткій дошці для серфінгу, яка недавно з’явилася.

З допомогою кількох зацікавлених помічників, які були захоплені ідеєю просування нового спортивного обладнання, до 1990-м років гірськолижні курорти нарешті почали дозволяти використовувати сноуборди на схилах. Так і з’явився спорт, з яким ми всі знайомі сьогодні.

Однак, коли справа доходить до спалювання калорій за допомогою сноубордингу, розрахунки можуть виявитися не такими вже й простими. Згідно Ski and Snowboard Month, рекреаційний сноубординг протягом тридцяти хвилин спалює приблизно 220 калорій у людини вагою 70 кг Це число, яке, ймовірно, відноситься до альпійського сноуборду, порівнянно з кількістю спалюваних калорій за допомогою гірських лиж.

ОДНАК, ЯКЩО ГОВОРИТИ ПРО ЗМАГАЛЬНИЙ (ФРІСТАЙЛ) СНОУБОРДІ, ЯКИЙ ВКЛЮЧАЄ В СЕБЕ РІЗНІ ТРЮКИ, СПАЛЮЮВАННІ КАЛОРІЇ МОЖУТЬ БУТИ МАЙЖЕ В ДВА РАЗИ ВИЩЕ, І ДОСЯГАТИ 490 КАЛОРІЙ.

Катання на санях

катання на санях

Ця зимова діяльність існує вже тисячі років і здійснюється різними способами. Від високошвидкісних змагань з тобоггану і санного спорту до ковзання всередині труби і простого з’їзду з пагорба – катання на санях може бути не завжди схоже на спорт, але спалює більше калорій, ніж ви думаєте.

ЗГІДНО З ДАНИМИ HARVARD HEALTH, КАТАННЯ НА САНЯХ І ТОБОГАНІ СПАЛЮЮТЬ БЛИЗЬКО 260 КАЛОРІЙ ЗА ПІВГОДИНИ.

Як вийшло так, що цей вид діяльності спалює більше калорій, ніж лижі та сноуборд?

У любителів, які використовують щось більш важке, ніж пластикова тарілка або пакет, калорії спалюються не підчас поїздки вниз з гори, а від підйому вгору на схил. І, звичайно ж, якщо крім вас катається хтось ще, вам доведеться швидко схопити своє спорядження і бігти нагору, або ви ризикуєте опинитися збитим наступною людиною, що летить зі швидкістю з пагорба! Що стосується професійних саней, то для участі в гонці необхідно мати сильну верхню частину тіла у відповідності з інструкціями How Stuff Works. Крім того, для спуску потрібна сила всього корпусу, щоб утримувати повзунки і контролювати пересування.

Ходіння в снігоступах

снігоступи

Ще одне пристосування для зимового виду діяльності з багатою історією, снігоступи, як вважають, виникли в Центральній Азії і мігрували на Берінгову протоку з предками інуїтів і корінних американців. За даними Асоціації снігоступів США, тільки в 1960-х і 1970-х роках виробники снігоступів відмовилися від традиційної грубої шкіри та дерева на користь неопрену і алюмінію. Саме цей перехід до зручності допоміг взуття отримати визнання у рамках рекреаційної діяльності.

ЯК І БІГОВІ ЛИЖІ, СНІГОСТУПИ Є ВІДМІННИМ КАРДІО-ТРЕНУВАННЯМ І, ВІДПОВІДНО HARVARD HEALTH, СПАЛЮЮТЬ 298 КАЛОРІЙ ЗА 30 ХВИЛИН.

Катання на ковзанах

катання на ковзанах

І останній, але не менш важливий – це зимовий вид діяльності, який люблять і шанувальники спорту, і творчі особистості. Від танців на льоду і фігурного катання до хокею, катання на ковзанах – це заняття, підвладне як професіоналам, так і любителям. Згідно з дослідженнями, проведеними Фредеріко Форменти з Оксфордського університету, льодові ковзани вперше з’явилися у Фінляндії понад 4000 років тому. Спочатку,також як лижі і снігоступи, вони використовувалися для виживання, а не для відпочинку. Звичайно, з тих пір товариство пройшло довгий шлях, і разом з ним катання на ковзанах перетворилася в улюблене зимове дозвілля.

HARVARD HEALTH ЗАЗНАЧАЄ, ЩО КАТАННЯ НА КОВЗАНАХ В ЦІЛОМУ СПАЛЮЄ 260 КАЛОРІЙ КОЖНІ 30 ХВИЛИН, А ХОКЕЙ ВСІ 298.

Звичайно, якщо оцінювати конкурентоспроможних фігуристів, ці цифри подвояться. Крім того, U. S. Figure Skating відзначають, що одна година катання «еквівалентна восьмикілометровій пробіжці», і що навіть фігуристи-новачки «витрачають багато енергії, щоб обійти каток». Отже, незалежно від того, чіпляєтеся ви досі за стіну ковзанки, робите потрійний стрибок Лутц або забиваєте голи в хокейній грі, катання на ковзанах – відмінний спосіб спалити калорії цієї зими.

Незважаючи на те, що багато позбавлені можливості займатися літніми видами спорту в найближчі кілька місяців, існує безліч способів прийти у форму і залишатися активними в холодну пору року.

Джерело: Likar.info