Різним продуктам приписується властивість провокувати шкірні запалення і викликати появу прищів. Але чи так це насправді? Відповідь на питання прозвучала на конгресі Європейської академії дерматології та венерології в Мадриді.

На конгресі були представлені дані нового дослідження, в ході якого вченими були проаналізовані дані 6700 осіб. В результаті ними були зроблені кілька висновків про зв’язок між харчуванням і виникненням прищів. Один з них говорить: молочні та солодкі продукти дійсно здатні збільшувати ризики прогресування акне.

«Ми не встановили прямий зв’язок вживання солодощів і молочних продуктів з причиною появи акне, але переконалися, що їх вплив на прогресування вугрової хвороби – значний», – констатували автори роботи.

Вчені вважають, що небажану реакцію шкіри можуть провокувати білки з молочних продуктів, які впливають на активність генів, що визначають стан шкіри. Наслідком такого впливу стає посилена робота сальних залоз, що веде до збільшення запалення і прищів.

У свою чергу, виступав на конгресі сертифікований дерматолог доктор Фран Е. Кук-Болден, зазначив, що молочні продукти можуть погано впливати на шкіру через цукор, що міститься в них – лактози.

«Пояснення чому молочні продукти асоціюються з вуграми, я хочу почати з цитати «цукор – це отрута». Молочні продукти містять лактозу, форму цукру. Цукор стимулює запалення, яке може викликати у вас не тільки шкіри, але і багато інших загострень», – заявив доктор Кук-Болден.

Крім цього, як показало дослідження, причинами прищів та інших запальних шкірних явищ, часто стають стрес, забруднене повітря і навіть сезонні зміни погоди.

Джерело: МедікФорум