Шведські дослідники з Університету Умео з’ясували , що за останні 30 років смертність через температурні аномалії зросла майже вдвічі порівняно з аналогічним тимчасовим відрізком на початку минулого століття. « Температурні рекорди обертаються трагедією , і це , на жаль , закономірність » , – стверджують експерти в статті , опублікованій в журналі Nature Climate Change .
 
Про те , що між коливаннями температури і смертністю є взаємозв’язок , вченим відомо давно.

«
Ми вирішили з’ясувати , наскільки сильне похолодання і потепління може вплинути на тривалість життя » , – повідомив автор дослідження Деніель Оудін Естро .

Разом зі своїми колегами він зібрав і проаналізував дані по денній температурі в Стокгольмі в період з 1900 по 1929 і з 1980 по 2009рр. Експертів цікавили дні , коли погода була незвично теплою чи холодною , а , отримавши цю інформацію , вони дізнавалися , скільки людей помирало через люті морози або сильні спеки.

Як виявилося , через надмірно низької температури на початку минулого століття пішли з життя 220 осіб . Стільки ж смертей було зареєстровано і через надто теплої погоди . Цікаво , що в період з 1980 по 2009рр. ці показники збільшилися до 251 і 381 відповідно, тобто менше ніж за сто років через природні аномалії люди стали вмирати частіше.

« Зараз через суворі зими люди гинуть на 5,6 % , а через спеку – на 4,6 % частіше , ніж у минулому столітті » , – відзначають дослідники .

Вони стверджують , що якщо погода і надалі буде підносити нам сюрпризи , число жертв аномальних температур буде тільки зростати, причому така ситуація складається не тільки в Стокгольмі , а й по всій Європі.

Для довідки:
З 1950 року середня температура повітря збільшилася майже на 0,6 º С. Якщо така тенденція буде простежуватися і далі , до 2100 року стовпчик термометра може підвищитися на 3,7 º С.