Підвищений артеріальний тиск міцно пов’язаний з нездоровим способом життя. Експертам відомо, що деякі овочі в числі своїх найцінніших властивостей для здоров’я знижують і показники тиску.

В Україні підвищений артеріальний тиск є у більш ніж 50% людей старше 50 років. Більшість з жертв гіпертонії навіть не знають про її наявність, оскільки розлад розвивається без всяких симптомів. І якщо не користуватися тонометром, то через роки можна зіткнутися з такими смертельно небезпечними ускладненнями, як інсульти та інфаркти. На щастя, збалансована дієта забезпечує потужний захист від стрибків тиску.

Давно встановлено, що овочі є найважливішим компонентом тієї самої збалансованої дієти. Існують певні їх різновиди, здатність яких знижувати артеріальний тиск доведена в ході клінічних досліджень. У першу п’ятірку подібних овочів входять картопля, батат, спаржа, шпинат, а також капуста. Всі ці овочі дуже багаті калієм, а він знижує артеріальний тиск за рахунок протидії негативному впливу солі.

Читайте також:  Кардіолог назвала 6 смертельно небезпечних поєднань ліків

Технічно наші нирки можуть контролювати артеріальний тиск за рахунок зменшення кількості рідини, що скупчується в організмі. Відомо, що чим більше цієї рідини, тим вище тиск. Нирки борються з цим фільтруючи кров і забираючи надлишкову рідину, яка потім у вигляді сечі надходить в сечовий міхур. Даний процес являє собою вплив балансу натрію і калію, з допомогою якого вода проходить через стінки клітин з кровотоку в спеціальний збірний канал, який веде в сечовий міхур. Сіль підвищує кількість натрію в кровотоці, що руйнує цей баланс. А овочі не тільки його відновлюють, але і роблять більш корисним для здоров’я за рахунок калію.

Читайте також:  Чотири трави та спеції, які зменшать кількість жиру на животі

Джерело: МедікФорум