Вчені з Ірландії в рамках дослідження встановили причину вікової втрати зору. Для досягнення результатів експертам знадобилося провести молекулярне дослідження органу зору, передає Cell Reports.

Як відзначають вчені, в ряді органів організму людини спостерігається значне окислювальне пошкодження, що стосується і сітківки очей. На тлі цього процесу відбувається руйнування насичених ліпідів, які складаються в клітинні мембрани. Згодом може мати місце прогресування різних форм дистрофії сітківки, в числі таких і вікова макулярна дегенерація (ВМД).

Вчені вивчили роль білка TLR2, який виступає медіатором дегенерації у відповідь на оксидативний стрес. Він захищає око від різного роду інфекцій, подаючи бактеріям сигнали по запуску відповідних механізмів. Однак якщо має місце ураження сітківки, TLR2 відгукується не на інфекцію, а на молекули кисню, які знаходяться у вільному стані. Потім йде ще один ланцюжок реакцій, що провокує руйнування. Згідно з висновками експертів, ВМД, діабетична ретинопатія і глаукома виступають ключовими причинами проблем із зором на тлі окисного стресу.