Сім фактів про статевий потяг засновані на фізіологічних і психологічних особливостях людського організму.

Статевий потяг (лібідо) – це прагнення до статевої близькості з метою отримати задоволення і розрядку, продовжити рід. Бажання вступити в сексуальні відносини може бути засобом самоствердження або компенсації інших видів діяльності.

Не секрет, що сексуальний потяг – поняття індивідуальне. У одних він слабкий, а інші готові займатися сексом дуже часто. Більшість людей прагне до статевої близькості з протилежною статтю, але є й ті, кого тягне до особ своєї статі. Інтенсивність лібідо у людини може змінюватися під впливом зовнішніх подій або внутрішнього стану. Ці відмінності пояснюються тим, що вираженість і спрямованість сексуального потягу залежить від генетичних особливостей, особливостей будови мозку, роботи залоз внутрішньої секреції, від віку, індивідуальних рис особистості, виховання.

Сім фактів про статевий потяг допоможуть розібратися в наших сексуальних бажаннях.

Лібідо і гормони

Сексуальний потяг регулюється гормонами тестостероном (чоловічий статевий гормон) і естрогеном (жіночий гормон). Обидва гормони виробляються в організмі і чоловіків, і жінок, але у чоловіків його значно більше, а у жінок переважають естрогени. Останні набагато слабкіше впливають на статевий потяг. Тому чоловіки зазвичай більш сексуально активні, ніж жінки. Їх лібідо менше залежить від стану здоров’я і настрою. А у жінок прагнення до близькості і збудливість залежать від менструального циклу.

Читайте також:  Стрептоцид: краткая инструкция по применению

На формування сексуальної функції також впливає гормон пролактин – при його підвищенні лібідо знижується. У жінок це природним чином відбувається при вагітності та годуванні груддю. В інших випадках підвищення рівня пролактину може бути ознакою серйозного захворювання як у чоловіків, так і у жінок.

Крім статевих, на сексуальний потяг також впливають гормони щитовидної залози і надниркових залоз.

Сила потягу і гени

Слабкий сексуальний потяг не обов’язково є патологією, заявили ізраїльські вчені. Так обумовлено генами. Співробітники науково-дослідного університету Єрусалиму під керівництвом Річарда Ебштейна оцінили потяг і силу збудження 150 молодих чоловіків і жінок. Крім того, у всіх добровольців провели аналіз структури ДНК. Виявилося, що рівень сексуальності пов’язаний з варіантом гена D4. Так, в учасників з підвищеним сексуальним потягом в ДНК виявився один варіант гена D4, а у людей зі зниженим потягом – інший варіант (до речі, таких виявилося 60%).

Читайте також:  Лазерная эпиляция глубокого бикини — в чем особенность процедуры
Вплив афродизіаків

Нагадаємо, так називають продукти, які допомагають розпалити бажання. Ефективними афродизіаками вважаються авокадо, омари, устриці, банани, шоколад, мигдаль, гострий перець та інші.

Ефект афродизіаків пояснюється вмістом в них речовин, які підвищують рівень тестостерону, покращують приплив крові до статевих органів, налаштовують на «потрібну хвилю» перед сексом.

Лікарські засоби та потяг

Зниження лібідо може бути пов’язано з прийомом гормональних контрацептивів. Ці препарати впливають на тестостерон, про роль якого йшлося вище. Причому, побічний ефект може спостерігатися через деякий час після припинення їх прийому.

До інших ліків, які можуть послаблювати сексуальне бажання як у чоловіків, так і у жінок, відносяться транквілізатори, нейролептики, сечогінні препарати, деякі ліки від гіпертонії та діабету.

Проблема в голові

Велике значення для сили лібідо як у представників обох статей грає психологічний стан. Пуританське виховання, стреси, тривожність, боротьба за високий соціальний статус, конфлікти в сім’ї пригнічують вироблення тестостерону. Жіноче лібідо ще більш чутливе до перепадів настрою.

З іншого боку, відчуття щастя і благополуччя підвищує статеву активність.

Конституція тіла і клімат

Багаторічні спостереження демонструють ще один з семи фактів про статевий потяг. Антропологічні особливості людини і кліматичні умови, в яких вона проживає, також впливають на силу сексуального потягу.

Читайте також:  Пресотерапія: огляд процедури

Наприклад, вважається, що у брюнетів і низькорослих чоловіків лібідо більш сильне, ніж у блондинів і високих людей. З іншого боку, сексуальне бажання і збудження залежать від ваги: у худих жінок вони сильніші, ніж у повних.

Яскравий сексуальний темперамент італійців і вірмен (наприклад, в порівнянні з німкенями та естонками) може бути пов’язаний з теплим кліматом, в якому вони проживають.

Лібідо можна виміряти

Доктором Йорам Варді з лікарні в Хайфі (Ізраїль) запропонував метод вимірювання статевого потягу людини. Метод заснований на моніторингу зміни частоти мозкових імпульсів. В ході проведеного експерименту вчені порівнювали, наскільки сильно змінюється реакція мозку людей під час перегляду кадрів з еротичними сценами в порівнянні з картинками на нейтральні теми.

Зазвичай статевий потяг не обмежується прагненням до сексуальних дій, а виявляється потребою в ніжності, ласці, бажанні обіймів і т.д.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
НАЙСИЛЬНІШІ АФРОДИЗІАКИ

СЕКС В ШЛЮБІ. ЧОМУ ПРОПАДАЄ ПРИСТРАСТЬ?

ОРГАЗМЕННІ МІФИ