Хвороба Паркінсона – нейродегенеративний розлад, що вражають мільйони людей у всьому світі. Але не всі знають, які фактори підвищують ризик його розвитку. Згідно з новим дослідженням, одне поширене захворювання може підвищити ризик розвитку хвороби Паркінсона на 90 відсотків.

Робота була опублікована в журналі JAMA Neurology. Вчені використовували дані Датських баз охорони здоров’я. Вони обрали 10,2 тис. осіб, яким було поставлено відповідний діагноз у період з 2000 по 2016 рік.

Потім дослідники ретельно проаналізували інформацію кожного пацієнта і порівняли її з даними 51 тис. контрольних пацієнтів.

Аналіз показав, що у тих, хто хворів на грип, протягом 10 років ризик хвороби Паркінсона підвищувався на 70%. Протягом 15 років ймовірність збільшилася до 90 відсотків. Вчені давно припустили, що хвороба Паркінсона і грип можуть бути пов’язані.

Хоча більшість випадків Паркінсона пов’язані з генетикою та певними умовами навколишнього середовища, такими як вплив токсичних хімікатів та пестицидів, дослідження виявили збільшення діагнозів після пандемії грипу 1918 року.

Через змащеного початкового періоду захворювання на постановку діагнозу може піти набагато більше часу, що ускладнює будь-які дослідження зв’язку з грипом.

“Можливо, інші інфекції також впливають, але для грипу воно було найбільш очевидним, – розповідає Ноель М. Кокорос, провідний автор дослідження і науковий співробітник науково-дослідного інституту Harvard Pilgrim Health Care Institute. – Ми вивчили і інші інфекції, і є кілька конкретних, пов’язаних з хворобою Паркінсона. Наприклад, гепатит С”.