Вейпи можуть висушити ваш рот, що негігієнічно, оскільки слина допомагає очищенню.

Нове дослідження показало, що вейпінг може викликати у вас деякі неприємні проблеми із зубами.

“У людей, які палять вейпи, частіше розвивається “карієс зубів”, який у серйозних випадках може вимагати видалення зубів. Зубний карієс, також відомий як карієс, є незворотно пошкодженими ділянками зубів, які незабаром перетворюються на отвори”, – каже сімейний лікар Тетяна Захарова.

Дослідники виявили, що 79 відсотків людей, які відвідували стоматологічну клініку і зізналися, що вживали вейпи, наражалися на високий ризик розвитку карієсу.

“Це дослідження показало, що при вивченні історій хвороби у осіб, які повідомили про використання електронних сигарет/вейпів, ризик розвитку карієсу був значно вищим у порівнянні з тими, хто не використовував вейпи/електронні сигарети”.

Вейпи використовують енергію батареї як джерело тепла для перетворення виробленої рідини на аерозоль, який можна вдихати. Рідини часто бувають солодкими та мають липку густу консистенцію, що може бути причиною зв’язку між карієсом та вейпінгом.

Але є й інші можливі пояснення зв’язку між парами та порожнинами. Вейпінг викликає сухість у роті. Це викликає зрушення в бактеріях порожнини рота, що сприяє розмноженню бактерій, що викликають карієс.