Які заходи профілактики коронавірусу варто зробити тим, хто особливо вразливий для хвороби?

Найбільш вразлива для коронавірусу група – це люди старше 65 років, а також ті, хто страждають будь-якими хронічними захворюваннями. Основні рекомендації, які дають лікарі представникам цієї групи – дотримуватися основних правил профілактики і максимально обмежити контакти з іншими людьми, а також відмовитися від відвідування громадських місць і заходів. Максим Малявін, лікар-психіатр і популярний блогер, розмістив на своїй сторінці в Живому Журналі рекомендації для тих, хто входить до групи підвищеного ризику при коронавірусі. Ми публікуємо деякі з порад і сподіваємося, що вони допоможуть захистити здоров’я вас і ваших близьких та уникнути зараження коронавірусом.

Чому літні люди в групі ризику?

Атеросклероз, гіпертонія, цукровий діабет, ХОЗЛ (хронічна обструктивна хвороба легень), рак легенів і, звичайно, зайва вага. Всі ці хвороби властиві в основному літнім людям. Узагальнюючи: в групі ризику всі, у кого порушено нормальне забезпечення організму киснем. Серед більш молодих – курці, звичайно, але і товстуни теж. Діти і дорослі з вродженими і набутими вадами серця.

Читайте також:  Як досягти приємного запаху пахв без дезодоранту?

У всіх цих людей ослаблений імунітет, тому що для роботи імунітету потрібні додаткові порції кисню, а з цим якраз і проблеми.

Які заходи вжити?

Контролювати артеріальний тиск

У період епідемії тиск потрібно контролювати всім. Перший дзвіночок-головний біль. Захворіла голова-виміряйте тиск. Як тільки ви відстежите нічим не мотивований підскік артеріального тиску, потрібно посилити уважність до інших симптомів. Підскок тиску – не обов’язково грип або коронавірус. При харчовому отруєнні або інфекції воно теж підскакує. У будь-якому випадку: забезпечити розширення судин, щоб кров могла вільніше пересуватися по ним. І стежити за тиском і пульсом тепер уже постійно, вимірюючи їх щогодини.

Читайте також:  Нестачу навантажень у будні можна надолужити у вихідні

Частота пульсу

Якщо у вас реальні, а не випадкові проблеми, слідом за підскоком тиску збільшиться частота пульсу. І через добу підніметься температура.

Тиск і пульс збільшаться до появи високої температури та інших симптомів принаймні за добу. За цю добу ви багато чого встигнете зробити. Одягти маску – відразу! І носити її, поки проблема не розсмокчеться. Промити носоглотку розчином перекису водню (1 ч.л. 3% розчину перекису, сіль, сода, склянка теплої води). Подихати над гарячою парою. Ізолюватися від оточуючих.

Як не зменшити забезпечення організму киснем

Якщо вже захворіли – лежати, і тихо. На животі, з підставками з подушок, голова нижче грудей, викашлюючи мокроту. Легка вуглеводна дієта, багато соків і прохолодної мінеральної води (але не крижаної!), найбільш поживне – славнозвісний курячий бульйон.

Читайте також:  Чому для здоров'я корисно їсти картоплю

Від редакції: ми нагадуємо, що лікарі рекомендують у разі істотного підвищення температури тіла і появи труднощів з диханням якомога швидше звертатися за медичною допомогою. Також звертаємо Вашу увагу, що вся викладена вище інформація носить виключно рекомендаційний характер і не може замінити призначення лікаря.