У безсоння є безліч причин-стрес, перенапруження. Але виявилося, що їжа теж може спровокувати цей стан.

Вчені Колумбійського університету встановили, що рафіновані вуглеводи здатні привести до безсоння. До таких продуктів відносяться білий хліб, випічка, солодкі пластівці на сніданок, цукру і навіть сиропи з фруктозою.

Зв’язок випічки і безсоння

Досі невідомо достеменно, чи є швидкі вуглеводи причиною марних спроб заснути. Деякі дослідники бачать інший зв’язок між випічкою і недосипом. Вони впевнені, що загальна втома організму провокує бажання з’їсти щось вуглеводне, щоб швидко “поповнити заряд”, передає Food.News.

Щоб вивчити взаємозв’язок до кінця, вчені проаналізували дані понад 50 тис. жінок в менопаузі. Вони вели щоденники харчування, щоб згодом вчені могли відстежити, чи є залежність між рафінованими вуглеводами і безсонням.

За результатами аналізу виявилося, що така залежність дійсно є. Однією з причин, яка могла б пояснити це явище, є те, що швидкі вуглеводи мають високий глікемічний індекс (ГІ). Так називають рейтингову систему для вуглеводної їжі. Значення ГІ вказують на те, як продукти впливають на рівень цукру в крові. Чим вище цей індекс, тим сильніше скачки глюкози. І навпаки, повільні вуглеводи (тобто з низьким ГІ) викликають поступове підвищення цукру.

“Коли рівень цукру в крові підвищується швидко, ваше тіло реагує вивільненням інсуліну, і в результаті падіння рівня цукру в крові може привести до викиду гормонів, таких як адреналін і кортизол, які можуть заважати сну”, – пояснив автор дослідження Джеймс Гангвіш.

Щоб знизити ймовірність безсоння, варто уникати перед сном вживання солодкого і випічки. Найкраще замінити ці продукти овочами або фруктами, які багаті клітковиною. За рахунок цих волокон, реакція організму на прийом їжі не супроводжується зростанням рівня цукру в крові, повідомляє HelpGuide.