Японський вчений Окакура Какузо одного разу сказав, що чай починався як ліки і виріс до напою. Дослідники досі знаходять підтвердження того, що напій дійсно відіграє важливу роль у зміцненні і підтримці здоров’я – як всього організму, так і окремих частин.

Різні види чаю можуть по-своєму впливати на роботу окремих органів, впевнені фахівці. Вони розповіли про один з напоїв, який, як виявилося, може відбитися на стані печінки.

Йдеться про чай ройбуш. Про це пише Medical News Today. Цей напій, назва якого перекладається як “червоний кущ”, готується з південноафриканського рослини Aspalathus linearis (Аспалатус лінійний).

Читайте також:  Названі продукти, які не потрібно їсти людям із проблемною щитовидною залозою

Вченим вдалося встановити, що антиоксидантні ефекти ройбуша аналогічні тим, що є в зеленому чаї. Ще одне недавнє дослідження на щурах показало, що антиоксиданти в чаї ройбуш можуть захистити печінку від окисного стресу, допомагаючи зробити цей орган більш стійким до пошкоджень.

Крім того, ройбуш вважається корисним засобом для зниження кров’яного тиску і розслаблення напружених м’язів. Вчені припускають, що це пов’язано з містяться в ньому флавоноїдами, зокрема – хризоеріолом.

На відміну від зеленого або чорного чаю, ройбуш не містить кофеїну, тому він не матиме такого ж стимулюючого ефекту. Це дозволяє насолоджуватися напоєм до пізнього вечора.

Читайте також:  Уповільнять старіння у будь-якому віці: названо 5 найкорисніших продуктів