На розвиток діабету у людини впливають генетична схильність і шкідливі звички. Але найістотнішим фактором появи даного захворювання є зайва вага, – до такого висновку прийшли данські вчені.

Про дослідження фахівців з Данії пише Medicalxpress. Вчені стверджують, що зайва вага надає на розвиток цукрового діабету набагато більш потужний вплив, ніж генетика і далекі від ЗСЖ звички.

На користь такого висновку фахівців свідчать дані дослідження за участю майже 10 000 чоловік, середній вік яких склав 56 років. Спостереження за ними велося протягом майже 15 років, і за ці роки діабет другого типу розвинувся у половини учасників проекту.

Читайте також:  Про які хвороби сигналізує сонливість після обіду

Проаналізувавши дані, отримані в ході спостережень за життям і звичками людей, і зіставивши їх з показниками захворюваності, дослідники констатували: якщо людина набирає зайву вагу, його ризик захворіти діабетом буде високий незалежно від того, чи є для цього генетичні передумови.

“Вплив ожиріння на ризик діабету є домінуючим у порівнянні з іншими факторами ризику. Зайва вага збільшує ймовірність появи захворювання в 5,8 разів – якщо порівнювати людей з ожирінням з тими, у кого нормальна здорова вага», – заявили вчені.

Вони підкреслили, що найкращою профілактикою діабету є контроль власної маси тіла.

Джерело: МедікФорум

Читайте також:  Чи можна заразитися лупою