Ознаки захворювання, які можна розпізнати самостійно.

Часто люди і не підозрюють у себе те чи інше захворювання, ось і проблеми з щитовидною залозою часто ігноруються або списуються на інші недуги.

Важливо розуміти, що проблеми з щитовидкою можна умовно розділити на дві групи. У першому випадку заліза виробляє недостатню кількість гормонів (гіпотеріоз), у другому, навпаки, надмірне (гіпертеріоз). І те і інше – погано для організму.

Пропоную вивчити основні симптоми хвороби щитовидки, які повідомлять, що потрібно терміново звернутися до ендокринолога.

Ознака №1. Серцебиття, тремтіння в руках, погане самопочуття в спеку, розлад кишечника, поганий сон, постійне відчуття втоми і слабкість в м’язах. Це ознаки надлишку гормонів гіпертиреозу. У запущених випадках ще й очі починають виступати з орбіт.

Ознака №2. Слабкість, збільшення у вазі, сухість шкіри і волосся, лущення на обличчі, набряклість, рідкісний стілець, тужливий стан, погіршення пам’яті. Ці ознаки можуть вказувати, що гормонів щитовидна залоза виробляє замало, тому спостерігається гіпотеріоз.

Відзначимо, що допомогти щитовидній залозі допоможе лікар-ендокринолог. Тому не варто тягнути з візитом до лікаря, саме воно не пройде. Крім того, ймовірно доведеться переглянути свій спосіб життя. Адже на роботу щитовидної залози погано впливають стреси, куріння, зловживання алкоголем, недолік або надлишок йоду, вживання штучних підсолоджувачів і деяких хімічних стимуляторів.

Джерело: 7mednews