Згідно з дослідженням, у регіонах з великою кількістю людей-довгожителів зазвичай не прийнято вживати деякі продукти.

На нашій планеті є «блакитні зони» – місця, де населення відрізняється високою концентрацією довгожителів. Вчений Ден Бюттнер, відомий своїми роботами з вивчення особливостей життя в таких регіонах, дійшов висновку, що їхні місцеві жителі не їдять або вживають у дуже обмеженій кількості деякі продукти.

Фастфуд. Продукти, що належать до фастфуд-кухні, заважають досягти довголіття, оскільки часто є смажені, насиченими калоріями, жиром або трансжирами, підсилювачами смаку стравами. Наслідком їхнього постійного поїдання може стати підвищений тиск та високий холестерин у крові, а також зайва вага, з якою тісно пов’язані хвороби серця, рак.

Продукти із доданим цукром. Оброблені продукти, що містять доданий цукор і високу концентрацію вуглеводів, що швидко засвоюються, теж сприяють ожирінню і хворобам, що заважають досягти довголіття (наприклад, діабету). Вчені радять вживати цукор обсягом, що не перевищує 28 грамів на день.

Перероблене м’ясо. Продукти з нього містять сіль, консерванти – все у високій дозі. Згідно з даними, які опублікував журнал Critical Reviews in Food Science and Nutrition, їх регулярне поїдання може стати причиною того, що з’явиться ішемічна хвороба серця, яка є попередником інфаркту.

Газовані напої. Вчені визначили, що люди, схильні до довголіття, не п’ють їх у повсякденному житті.

“Регулярне вживання солодких газованих напоїв асоціюється з високим ризиком розвитку захворювань серця, діабету другого типу, ожиріння, що помітно скорочують тривалість життя”.