У деяких випадках денний сон шкодить здоров’ю, тому вчені радять не спати занадто довго, а також не спати в невідповідний час.

Денний сон може стати способом відновити сили і хороше самопочуття, але не всякий сон в денний час є корисним. Вчені клініки Майо визначили, що “сон в невідповідний час дня або занадто довгий денний може мати неприємні наслідки».

Фахівці уточнюють, що неправильний денний сон шкодить якості нічного. Згідно з дослідженням, люди, які сплять вдень більше трьох разів на тиждень, а також ті, хто спить більше двох годин, страждають від поганого сну вночі і в загальному рахунку – від недосипання.

Читайте також:  Напій для зміцнення імунітету назвала лікарка

“Якщо ви відчуваєте безсоння або погану якість сну вночі, денний сон може посилити ці проблеми”.

Також невідповідний денний сон може привести до інерції сну, коли людина може відчувати себе дезорієнтованим після пробудження.

“Після поганого нічного сну у деяких людей може виникнути спокуса довше поспати. Однак краще уникати цього і намагатися дотримуватися звичайного часу відходу до сну”.

Експерти відзначають, що денний сон може порушити циркадний ритм. Циркадні ритми-це фізичні, психічні та поведінкові зміни, які слідують 24-годинному циклу. Будучи природними процесами, вони реагують на світло і темряву і впливають на більшість живих істот. Згідно з дослідженням, опублікованим Oxford Academic, більшості дорослих людей денний сон буде корисний тільки в дуже помірній кількості-від 10 до 20 хвилин. Такий короткий, а також своєчасний сон (виключає другу половину дня) може знижувати стомлюваність, підвищувати продуктивність, покращувати пам’ять.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News