ГоловнаНовини Здоров'яВчені: як обчислити показник передчасної смерті

Вчені: як обчислити показник передчасної смерті

Норвезькі вчені розповіли про ефективний спосіб визначення тривалості життя. Йдеться про біологічний вік, який може бути більшим або меншим того, який вказаний в паспорті.

Смерть

Це так званий “кисневий метод”, за допомогою якого підраховують максимальне споживання кисню (МСК), який людина здатна спожити за одну хвилину.

Експерти вивчили, як МСК співвідноситься з тривалістю життя. Проаналізувавши дані 55 000 чоловік, вони з’ясували, що у людей з найгіршими показниками ризик передчасної смерті на 82% вище, ніж у інших.

Вчені підкреслюють, що ситуацію можна змінити, якщо почати займатися спортом, нехай навіть в зрілі роки. Так, серед тих, хто почав займатися спортом в 50 років і продовжував заняття протягом десяти років, показник передчасної смерті різко знизився. І взагалі слід якомога менше сидіти і лежати (за винятком сну), відзначають медики.

Читайте також:  Названі п'ять звичних речей, які здатні підірвати імунітет

До 20 років відбувається збільшення величини МСК, з 25 до 35 років — стабілізація, з 35 років — поступове зниження. До 65 років максимальне споживання кисню зменшується приблизно на третину.

МСК залежить від генетичних факторів, віку та статі. Однак і у чоловіків, і у жінок він тісно пов’язаний з рівнем тренованості, віком і масою тіла (в ще більшій мірі з м’язовою масою).

Визначення МСК використовується також для вирішення питань професійної придатності, оцінки тренованості спортсменів, діагностики стану серцево-судинної системи та органів дихання.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News