Цукровий діабет є однією з найпоширеніших причин передчасної смерті.

Цукровий діабет другого типу підступне захворювання – воно проявляється не відразу і може роками вбивати здоров’я. Людина може бути хворою, але довгий час не підозрювати про це. З огляду на поширеність цього захворювання, ризик є практично для кожного. Як правило, це захворювання виявляють при профілактичному огляді. Це говорить про те, що людина не сама йде до лікаря, тому що його щось турбує, а дізнається про діагноз випадково.

Лікарі вважають, що важливо діагностувати діабет якомога раніше. Але як це зробити? Експерти перераховують характерні симптоми, які можуть бути пов’язані з наявністю цього захворювання. По-перше, це “туман в очах”. Він виникає епізодично і пов’язаний з тим, що надлишки цукру і води затримуються в органах зору.

По-друге, тривожним симптомом може бути часте сечовипускання. Справа в тому, що при розвитку діабету нирки перестають переробляти додаткову кількість цукру і виводять надлишки. По-третє, на розвиток цієї хвороби може вказувати постійна спрага, нехарактерна втома після прийому їжі і головний біль.

Все це відноситься до симптомів захворювання. Якщо ви зрозуміли, що вищевказані симптоми мають до вас пряме відношення, обов’язково зверніться до лікаря і здайте аналізи.

Пам’ятайте, розвиток діабету можна загальмувати, але зробити це потрібно якомога швидше. Ускладнення цукрового діабету вкрай небезпечні – вони можуть привести до інвалідності і передчасної смерті.