В системі водопостачання можуть міститися забруднювачі, здатні також проникати у водопровідну воду, встановили вчені з США. Серед цих речовин – миш’як і радіоактивні компоненти.

Журнал Environmental Health розповів про дослідження вчених з Environmental Working Group в США, яке свідчить про те, що у воді можуть міститися канцерогенні забруднювачі – такий висновок був зроблений після того, як фахівці виявили в системі водопостачання Каліфорнії речовини, здатні провокувати захворювання на рак. Говорячи про знайдені забруднювачі, вчені назвали миш’як, шестивалентний хром, радіоактивні уран і радій.

«Виявлені в системі водопостачання забруднювачі можуть стати причиною понад 15 тисяч щорічних випадків захворювання на рак», – поділилися думкою автори роботи.

Читайте також:  Як пов'язані стан артерій та ризик розвитку діабету: нове дослідження вчених

Фахівці констатували, що більша частина ризику раку була пов’язана з присутністю миш’яку у воді. Вони виявили, що миш’як у питній воді відповідальний за 47% передбачуваних випадків захворювання на рак. За словами дослідників, наявність цієї хімічної речовини у воді може бути зумовлено як природними факторами, так і наслідком промислових викидів в навколишнє середовище. Експерти застерігають, що навіть незначний рівень миш’яку вважається канцерогенним.

Крім миш’яку вчені з США назвали відповідальною за виникнення раку обробку питної води: згідно з їх розрахунками, близько третини передбачуваних діагнозів раку пов’язані з побічним ефектом від дії хімікатів, якими обробляють воду. 16% випадків припадає на шестивалентний хром.

Читайте також:  Онколог назвав симптоми, які не здаються пов'язаними з раком – на що звертати увагу

Автори роботи радять завжди використовувати спеціальні фільтри для очищення питної водопровідної води.

Джерело: МедікФорум