Восени з болем в горлі люди стикаються найчастіше через застуду, – проте в деяких випадках такий біль може бути симптомом чогось більш серйозного.

Біль у горлі часто пов’язаний з інфекціями горла, такими як фарингіт, тонзиліт або ларингіт. В основному відповідальні за їх виникнення віруси застуди, які призводять до запалення слизової оболонки глотки з почервонінням, набряком та болем. Якщо піднебінні мигдалини також уражені, бактерії можуть осісти там, розмножитися і привести до гнійних виділень.

Крім запалення горла можливі й інші причини болю в горлі: алергія, подразнення слизових оболонок тютюновим дим, сухим повітрям або дрібним пилом, а також печія.

Існують попереджувальні сигнали, які говорять про те, що виникла біль у горлі може бути чимось небезпечним і вимагає обстеження у лікаря.

  • Біль в горлі зберігається більше тижня. Це може бути ознакою бактеріальної інфекції. Лікар оглядає горло, бере мазок і при необхідності призначає антибіотики.
  • Біль в горлі викликає температуру більше 38 градусів. Це може бути ознакою бактеріальної інфекції , а також вірусного грипу.
  • Біль в горлі супроводжується опухлими мигдалинами з виділенням жовтуватого гною – це симптом серйозного запального процесу.
  • Гострий біль в горлі пов’язаний з задишкою. Якщо при цьому з рота доноситься солодкуватий неприємний запах, можна запідозрити дифтерію.
  • Біль в горлі, гній і висип. Якщо до ангіни і гною в горлі додають висип з явищем малинового або полуничного язика, це, швидше за все, скарлатина, тригерами якої є стрептококи. Скарлатина – це перш за все дитяча хвороба, але вона може вражати і дорослих.
  • Біль, ангіна, опухлі лімфовузли. Провокувати даний стан може вірус Епштейн-Барр. Дане інфекційне захворювання зазвичай успішно виліковується, але також воно може тривати місяцями і викликати ускладнення. Тому обстеження у лікаря дуже важливо.
  • Захриплість і біль в горлі, що виникає при розмові. Зазвичай так себе проявляє ларингіт, який досить швидко виліковується. Більш небезпечним фактором даного синдрому є бактеріальний епіглоттіт, який може привести до задухи.
  • Біль в горлі і печіння в гортані. Можливі симптоми рефлюксу, при якому відбувається підвищене вироблення шлункової кислоти, що потрапляє в стравохід.
  • Біль в горлі, яка довго триває. Тривалий біль в горлі, яка не змінюється в своїй інтенсивності, незважаючи на використання ліків, в рідкісних випадках може вказувати на пухлину. Так іноді виражають себе рак глотки, гортані або стравоходу.

Джерело: МедікФорум