ГоловнаНовини Здоров'яВчені знайшли спосіб уповільнити старіння і продовжити життя

Вчені знайшли спосіб уповільнити старіння і продовжити життя

Вчені досліджували ефект уповільнення старіння круглих черв’яків під впливом антидіабетичного препарату Метформіну. Ми з’ясували подробиці цього відкриття.

початок старіння

Вчені провели дослідження впливу антидиабетического препарату Метформіну на біохімічні процеси круглих черв’яків.
В результаті цієї роботи був виявлений ефект уповільнення старіння і збільшення тривалості життя піддослідних особин.

Аналіз отриманих даних показав, що Метформін спричиняє невелике збільшення кількості вільних молекул кисню в клітинах. Завжди вважалося, що ці молекули призводять до накопичення шкідливих оксидів і порушення обмінних процесів в організмі.

Всі існуючі засоби для омолодження містять у своєму складі антиоксиданти, які допомагають позбутися з’являються шлаків шляхом зменшення кількості вільних молекул кисню.

Читайте також:  Вчені розповіли, чи можна діабетикам пити каву

Більш уважне вивчення внутрішньоклітинних біохімічних процесів у круглих черв’яків показало, що невеликий допустимий обсяг вільного кисню стимулює і зміцнює клітини, будучи основною енергетичної складової мітохондрій.

Круглі черви живуть до трьох тижнів. По мірі старіння вони стають зморшкуватими і млявими.

Під час дослідження черв’яки отримували Метформін, який злегка активізував накопичення молекул кисню в їх клітинах. Вчені спостерігали, що піддослідні особини більш тривалий час виглядали гладкимии і залишалися досить мобільними. Тривалість та якість їх життя збільшилися.

На людях інтенсивний вплив Метформіну ще не вивчалася, але раніше вчені відзначали, що цей препарат надавав переважний вплив на розвиток деяких онкологічних і серцево-судинних захворювань.

Читайте також:  Чому лікарі не радять ходити в туалет серед ночі

Дослідники сподіваються, що Метформін знайде своє місце в складі косметологічних засобів і різних харчових біодобавок для стимулювання антивікових процесів.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News