Навіть самі ледачі зможуть стати стрункішими.

Щоб отримати привабливий плоский живіт, багато живуть у фітнес-залі і хрумтять капустяними листками, запиваючи їх пробіотиками. Немає запитань: це здоровий і правильний шлях до фізичної досконалості.

Але якщо на вправи і корекцію харчування немає ні часу, ні нервів, ні сил, скористайтеся цими елементарними порадами. Вони допоможуть підтягнути живіт до більш-менш пристойного стану. Правда, на кардинальне позбавлення від зайвих жирових запасів в такому випадку розраховувати, звичайно, не варто.

1. Випряміться

Розправляйте плечі і втягуйте живіт в будь-який момент, як тільки про це згадаєте. Не можете або не хочете згадувати — купіть коректор постави (продається практично в кожній аптеці) або відповідний медичний гаджет.

Ми часто недооцінюємо вплив правильної постави, хоча воно досить значно. Випрямлений хребет допомагає додати ріст, надати форму грудей і зробити живіт візуально більш плоским.

сколіоз

М’язи мають пам’ять, у тому числі про поставу. Так що вже через два-три тижні живіт придбає бажані фітнес-риси. Принаймні, при погляді з боку.

2. Пийте більше води

Так, нас теж вже втомили нескінченні нагадування про 8 склянкок на добу. Однак факт є факт: при першому ж натяку на брак води навчений гірким досвідом еволюції організм негайно починає складувати цілющу вологу, в тому числі і на животі. Якщо викликані тією ж причиною набряки на руках і ногах знайомі багатьом, то набряклість в районі преса ми рідко помічаємо. А даремно. Найчастіше саме вона у відповіді за випираючий животик.

3. Регулярно ходіть в туалет

Це важливий момент у справі створення плоского живота. Організм — дуже терпляча штука, і якщо ви привчили його терпіти позиви до сечовипускання, він буде кликати вас в туалет лише в самому крайньому випадку. У решту часу стінки сечового міхура будуть розширюватися, візуальним наслідком чого нерідко стає надмірно округлий живіт.

Переконайтеся, що ви відвідуєте туалет мінімум 5-7 разів на день — саме цю кількість медики вважають нормальним.

4. Ретельно пережовуйте їжу

Чим якісніше ви подрібните зубами свій обід або вечерю, тим менше місця він займе в шлунку. А значить, переповнений шлунок не стане причиною роздутого живота.

Крім того, чим довше ви будете жувати, тим менше з’їсте до того, як мозок подасть сигнал: «Я ситий». Це дозволить не набрати зайвих калорій, що, погодьтеся, в перспективі теж впливає на стан живота.

5. Дихайте носом

На перший погляд, порада дивна, але дієва. Справа в тому, що при диханні ротом ми заковтуємо повітря, яке і стає причиною здуття живота. З тих же міркувань не рекомендується налягати на жуйку. Якщо ви хочете освіжити дихання після їжі, краще скористатися спреєм або льодяником.

6. Контролюйте гормони

Відхилення жіночого гормону естрогену від нормального рівня часто призводить до появи так званого вісцерального жиру — жирової тканини, що відкладається переважно на животі. Тому не полінуйтеся зайти до лікаря, здати аналізи на рівень естрогену і при необхідності скоригувати його до нормальних значень.

7. Лежіть

Ляжте на спину, покладіть ноги на якусь піднесеність (подушку чи валик дивана), а під поперек положіть скручений в рулон рушник. Зверніть увагу на живіт: у такій позиції він здується, стане впалим. 20 хвилин цієї ледачої гімнастики в день — і незабаром м’язи живота почнуть звикати до такої позиції (пам’ятаємо про м’язову пам’ять).

До речі, японці вважають подібну вправу запорукою стрункої фігури і прекрасної постави, що, погодьтеся, теж зайвим не буде.